A1 писмо примероци за германски семејна интеграција испитување

> Форуми > Споделување на германскиот A1 испит, A2, B1, германски KPDS, KPSS и други германски испити > A1 писмо примероци за германски семејна интеграција испитување

ДОБРЕДОЈДОВТЕ НА ФОРУМИТЕ ALMANCAX. СИТЕ ИНФОРМАЦИИ ШТО ГИ БАРАТЕ ЗА ГЕРМАНИЈА И ГЕРМАНСКИОТ ЈАЗИК МОЖЕТЕ ДА ГИ НАЈДЕТЕ НА НАШИТЕ ФОРУМИ.

    Schreiben Sie an die Туристички информации во Дрезден:
    -Sie kommen im August nach Дрезден.
    -Bitten Sie um Informationen über Филм, театар, музеј.
    -Касана Сие и Хотеладресен.

    Почитувани,
    Ич ќе биде август на Дрезден.
    Können Siemir Helfen?
    Können Sie bitte die Hoteladressen бремена?
    Гибт е четворица Музеин?
    Welche Filme гибт ем август?
    Вилен Данк им Вараус.
    Мит Фројндличен Грижен.

    Постојат писма од наши пријатели на оваа тема, ви препорачувам да ги погледнете.

    nisanur
    Учесник

    благодарение :)

    бура
    Учесник

    Ви благодарам многу ;)

    бура
    Учесник

    Пријатели, примерок од писмо од мене;

    Саген Си:
    -Ihr Sohnann nicht in die Schule gehen.
    -Варум Ер Нихт во Die Schule Gehen Kann.
    -Си Комен Морген Веген Сејнер Хаусауфгабен.

    Сер гертте Фрау Букер,
    Мејн Сон Маура не може да работи во Шуле Гихен. Ер не е вознемирен и не е подобар од Бет Блајбен. Дас Сагт Дер Арцт. Ич комм морген во Шуле и дупка во Сена Хаусавгабен.
    Искрено се
    Име и прекар

    (Ако грешам, ве замолувам да го исправите)

    Пријатели, примерок од писмо од мене;

    Саген Си:
    -Ир Сонман нихт во Шуле Гихен.
    -Варум Ер Нихт во Die Schule Gehen Kann.
    -Си Комен Морген Веген Сејнер Хаусауфгабен.

    Сер гертте Фрау Букер,
    Мејн Сон Маура не може да работи во Шул Гихен. Ер е Кранк и Мемс Бет Блајбен. Дас Сагт Дер Арцт.
    Искрено се
    Име и прекар

    (Ако грешам, ве замолувам да го исправите)

    Јас го поправив малку, но

    baharxnumx
    Учесник

    Здраво Колпашали, јас ќе полагам. Дали сте луди? Може ли да ми помогнете за испитот?

    Да, пријателе, би бил среќен да придонесам малку за тебе. Обрни внимание на пишаниот испит во твоите очи и обрне внимание на сите предмети. Тоа е многу едноставен тест, но мора да размислите за тоа. Првиот дел се состои од 4 дела. Ги користите одговорите на следните прашања, означете richtig oder falsch. Вториот дел е ваков, но овој пат нема cd. Вие сте означени richtig oder falsch според текстовите пред него. Според вас, пополнувате биографија и најтешкото место да се каже е темата на буквата (видете примери од А6 буква во форумот) добро проучете ја буквата, направете ја напамет, обрнете внимание на адресите, остатокот можете да го напишете соодветно. дојди

    baharxnumx
    Учесник

    Ви благодарам


    може да биде предмет да се даде msn е забрането, но тоа е напишано на мојот личен профил, можете да го додадете од таму.

    baharxnumx
    Учесник

    Ја добив твојата msn но не изгледаш отворено во моментов или погрешно ме сфатив

    од пеколот
    Учесник

    здраво момци, влегувам во тест во сабота војна со возбуда од пиво, знам дека ќе успеам, но упаднам. Ако има проблем, не заборавајте да се јавите однапред и да испечатите име за тестот.:)

    Среќно на оние кои полагаат и Господ да им даде утеха.

    лажен
    Учесник

    ЗАСТАНУВАМ ВО БЕВНДЕ ПИСМО МАЛЕСЕФ

    Фокусирајте се на писмото, пријатели, обидете се самите да извлечете зборови на истата шема.

    ќе mavi_de
    Учесник

    Здраво пријатели…:):)
    Полагав во Истанбул на 15 декември и паднав. Сега сакам да полагам во Анкара на 18 јануари, се надевам дека ќе се случи овој пат и со среќа на сите што ќе полагаат и со среќа на сите...

    Лаибе Фројнде,
    ich danke für dein geburstag party einladung. Лејдер, ич кан нихт деин гебурстаг партија комен.
    Denn Meine Schwester ist kran und hast ein termin.
    Десалб Мус Ич Нах Берлин Фарен.
    Ich sichte dein das geschenk.

    Cheers
    кажи….сино

    бура
    Учесник

    Пријатели, примерок од писмо од мене;

    Саген Си:
    -Ир Сонман нихт во Шуле Гихен.
    -Варум Ер Нихт во Die Schule Gehen Kann.
    -Си Комен Морген Веген Сејнер Хаусауфгабен.

    Сер гертте Фрау Букер,
    Мејн Сон Маура не може да работи во Шул Гихен. Ер е Кранк и Мемс Бет Блајбен. Дас Сагт Дер Арцт.
    Искрено се
    Име и прекар

    (Ако грешам, ве замолувам да го исправите)

    Јас го поправив малку, но

    благодарам, ја забележав мојата грешка.

Се прикажуваат 15 одговори - 1 до 15 (вкупно 265)
  • За да одговорите на оваа тема, мора да бидете најавени.