A1 EXAMINATION MEXT NEW

ДОБРЕДОЈДОВТЕ НА ФОРУМИТЕ ALMANCAX. СИТЕ ИНФОРМАЦИИ ШТО ГИ БАРАТЕ ЗА ГЕРМАНИЈА И ГЕРМАНСКИОТ ЈАЗИК МОЖЕТЕ ДА ГИ НАЈДЕТЕ НА НАШИТЕ ФОРУМИ.
    sevimlihex да
    Учесник

    ПРИЈАТЕЛИ ДАЛИ ТРЕБА ДА ИМ ПОМОГНЕТЕ НА ИСНОГОДИШТЕ НА ПИСМОТ. Дали имате какви било испити кои знаеле за последниот испит?

    sevimlihex да
    Учесник

    ПРИЈАТЕЛИТЕ NOЕ ПОМОГНЕТЕ НА НИКОЈ ..

    reyyan да
    Учесник

    Постојат многу примероци од тест писма А1 на страницата. Findе го најдете ако побарате дел за испит А1. Невозможно е предметите да бидат потполно исти со примерното писмо на новите испитувачи. Прашањата на секој испит се различни од предметите по букви.

    reyyan да
    Учесник

    драг хекса

    Дозволете ми да го повторам по втор пат за да ви помогнам, ве замолив да ја пребарате страницата за да најдете примери со писма за испит А1 и спомнав дека е невозможно предметите со букви на секој испит А1 да бидат исти со предметот со букви на претходниот испит, но вие или не ме разбравте или што да ви кажам сега. Вие сте посебни за мене! Па, одговоривте како да знаете толку многу! Напишавте порака како да се забавувате. Ако сте ја напишале таа порака овде, не во моето приватно, да, јас знам многу и не сум коментирал за ништо што не знам. 
    Јас сум на оваа страница од 2008 година и споделив сè што знам и научив колку што можам. Нема потреба од грубост. Не можете да ми испратите коментар за приватна порака со глупав збор како мојата убава. Кој ме познава знае на оваа страница. Се обидов да помогнам колку што можам во рамките на моето знаење. Го научив она што не го знам на оваа страница. Океј !!!! [

    sevimlihex да
    Учесник

    :)

    mürselxnumx
    Учесник

    a1 2015 eylül ayında çıkan mektuplar yokmu Allah aşkına ne olur yazarsanız bizlerde paylaşırsak  sınva girecekler için baya faydalı oluır hemde yazan bol dua alır 

    харибо1
    Учесник

    Споделувам два примери на писма, пријатели. Првото писмо излезе на испитот што го полагав на 08 декември, а другото е уште еден пример за писмо што излезе на испитите.

    Sie fahren am nachsten Donnerstag nach Лајпциг. Sie brauchen ein Zimmer für eine Nacht.
    Шрајбен Си е Дас Гастехаус:
    -Warum schreiben Sie?
    -Преис Цимер?
    -Анкунфтзејт

    другиот исто така

    Ihre Freundin Anna lange nicht gesehen und möchten mit ihr essen gehen.
    Schreiben Sie ihr:
    -Warum schreiben Sie?
    -Wo. есен
    -трефен сакам

    Дојдете лесно сите.

    beklemeyap До
    Учесник

    https://youtu.be/E89NOQ59AYQ    youtube'da buldum bu videoyu. Ihtiyaci olanlar icin 50 den fazla örnek var.

Се прикажуваат 7 одговори - 1 до 7 (вкупно 7)
  • За да одговорите на оваа тема, мора да бидете најавени.