Помош за итен развод.

ДОБРЕДОЈДОВТЕ НА ФОРУМИТЕ ALMANCAX. СИТЕ ИНФОРМАЦИИ ШТО ГИ БАРАТЕ ЗА ГЕРМАНИЈА И ГЕРМАНСКИОТ ЈАЗИК МОЖЕТЕ ДА ГИ НАЈДЕТЕ НА НАШИТЕ ФОРУМИ.
    Изгубени34
    Учесник

    Здраво пријатели, јас бев во брак со жена ми под ист покрив околу 2 години и 4 месеци, а таа излезе од дома и отиде кај семејството, баш кога јас бев во процес на продолжување на седницата, кажувајќи со луди глупости како мојата Бескрајните лаги, проблеми и брак на сопругата во еден ден не беше за мене, ти си добар човек, ти си супер убава.Остануваат само уште неколку дена да истече седницата и се пријавив пред 1 недели.Жена ми напиша дека јас не би сакал да го добијам документот, го потпишав и го предадов. Аусландербехорде не ми одговори. Отидов самиот таму и безличниот, расистички пријател таму ми кажа глупости како „врати се, твојата цел да бидеш тука заврши “ и рече: „Нема да ја продолжиме седницата“. Завршив Б25, мојот ориентационен курс заврши, живеев во иста куќа околу 2 години и цел живот го дадов на оваа личност која ќе ми биде сопруга. Што да правам сега пријатели, 1 км сум од Штутгарт, Баден с. Дали има некој што знае адвокат во нберг?Не можев 2.5 година без прекин да работам во ниту една фирма, но работев 10 месеци, до денес немам добиено социјална помош од други фирми.Од кога дојдов имам го плаќав кредитот на нејзината куќа пред брак, а сега работам на фест околу 25 месеци.
    Работам во голема компанија преку Цајтфирма, ми треба вашата итна поддршка, немам никого. Жена ми ме уништи, единствена крива ми е што работам од денот кога дојдов во Германија и сум врзана за домот и семејството.. Помина некое време, не се секирај.

    fuk_xnumx
    Учесник

    Во Минхен има основна потковица, тој е експерт за овие прашања, би го нарекол консултант, некои велат дека е доволно да се остане во брак 2 години, некои велат 3 години се задолжителни, па нема многу луѓе што следат што пишува во законот, но претпоставувам дека ќе ти ја продолжат најлошата седница за 1 година и нема да те праќаат. 

    Изгубени34
    Учесник

    Во Минхен има основна потковица, тој е експерт за овие прашања, би го нарекол консултант, некои велат дека е доволно да се остане во брак 2 години, некои велат 3 години се задолжителни, па нема многу луѓе што следат што пишува во законот, но претпоставувам дека ќе ти ја продолжат најлошата седница за 1 година и нема да те праќаат.

    Го контактирав, има трошоци околу 3 илјади евра, да видиме дали ќе се жалиме, ќе ве известам што ќе биде.

    volkanxnumx
    Учесник

    Прво, оздравете се наскоро. Останувам во Ројтлинген. Ако сакате да го оставите вашиот број приватно, ќе ви помогнам колку што можам.

    Изгубени34
    Учесник

    Прво, оздравете се наскоро. Останувам во Ројтлинген. Ако сакате да го оставите вашиот број приватно, ќе ви помогнам колку што можам.

    Ти го пратив мојот број приватно брат.

    бездушно
    Учесник

    Здраво, досега многу пати сме разговарале на оваа тема. Споделивме и коментиравме, да се обидам повторно да помогнам. За да добиете виза независно од вашиот брачен другар, треба да останете под ист покрив 2 години, ако вашиот сопружник е турски државјанин, 3 години. Ако брачниот другар ти е Германец, ти се однесуваат како странец, што обично им го прават на сите, мислат дека не го знаеш законот и ти велат да се вратиш во Турција итн., но немаат таков право. ДОЛЖНИ СЕ да одржат седница. Есин Турк. Пак нема проблем.Пример ми траеше периодот на развод точно две години.Во тој период ќе ти дадат дозвола за престој и додека продолжиш да работиш освен ако не добиеш помош од државата,виза ќе се претвори во работна виза и пак ќе останеш.Најважната точка овде е дека си Турчин. И да заработиш 1000 евра, работи и не добивај никаква државна помош. Одвоеното живеење во моментов ќе ви го продолжи периодот на престој на неодредено време, ќе треба да работите 5 години и тоа нема да биде проблем. Мое лично барање до пријателите кои ќе поставуваат такви прашања е да побараат помош, ве молам побарајте државјанство на детето ако се работи за обединување на семејството над дете или државјанство на детето ако се работи за брак. Спецификации. Тогаш можеме да ви помогнеме подетално.Поздрав..

    Изгубени34
    Учесник

    Здраво, досега многу пати сме разговарале на оваа тема. Споделивме и коментиравме, да се обидам повторно да помогнам. За да добиете виза независно од вашиот брачен другар, треба да останете под ист покрив 2 години, ако вашиот сопружник е турски државјанин, 3 години. Ако брачниот другар ти е Германец, ти се однесуваат како странец, што обично им го прават на сите, мислат дека не го знаеш законот и ти велат да се вратиш во Турција итн., но немаат таков право. ДОЛЖНИ СЕ да одржат седница. Есин Турк. Пак нема проблем.Пример ми траеше периодот на развод точно две години.Во тој период ќе ти дадат дозвола за престој и додека продолжиш да работиш освен ако не добиеш помош од државата,виза ќе се претвори во работна виза и пак ќе останеш.Најважната точка овде е дека си Турчин. И да заработиш 1000 евра, работи и не добивај никаква државна помош. Одвоеното живеење во моментов ќе ви го продолжи периодот на престој на неодредено време, ќе треба да работите 5 години и тоа нема да биде проблем. Мое лично барање до пријателите кои ќе поставуваат такви прашања е да побараат помош, ве молам побарајте државјанство на детето ако се работи за обединување на семејството над дете или државјанство на детето ако се работи за брак. Спецификации. Тогаш можеме да ви помогнеме подетално.Поздрав..

    Eywallah kardeşim benim eşim alman vatandaşı 2 sene 5 ay yakın evli kaldım ve çalışıyorum devletten hiç-bir yardim almadım ama ne yazık ki ırkçı birine denk geldin mi öyle olmuyor tehditle başbaşa kalıyorsun. Neyse temel nala verdim o halledicek ama biraz tuzluya mal oluyor..

    бездушно
    Учесник

    Ако не успее, не се нервирајте, само заминете. И да ти прави странството не е проблем.Ќе потрошиш некој денар за адвокат,ама ќе добиеш виза независно од брачниот другар.Опушти се,неможе никој да те прати.Освен ако не одиш сам, продолжи да работиш По 5 години работа, ќе ги добиете парите на неодредено време.Со почит.

    muhendus
    Учесник

    Ако не е конкретно, сакам да прашам нешто? Дали вашиот сопружник Германец или Турчин е роден во Германија? А не знаевте дека е расист пред да се ожени?

    Сфаќам дека неговата сопруга не е расист, туку офицерот во канцеларијата на странците. Во секој случај, расист не би се оженил со странец.

    Изгубени34
    Учесник

    Ако не е конкретно, сакам да прашам нешто? Дали вашиот сопружник Германец или Турчин е роден во Германија? А не знаевте дека е расист пред да се ожени?

    Зошто жена ми би била расист, брат? Расистичкиот офицер... жена ми е турски државјанин со германско државјанство.

Се прикажуваат 9 одговори - 1 до 9 (вкупно 9)
  • За да одговорите на оваа тема, мора да бидете најавени.