Данок на германски граѓани

ДОБРЕДОЈДОВТЕ НА ФОРУМИТЕ ALMANCAX. СИТЕ ИНФОРМАЦИИ ШТО ГИ БАРАТЕ ЗА ГЕРМАНИЈА И ГЕРМАНСКИОТ ЈАЗИК МОЖЕТЕ ДА ГИ НАЈДЕТЕ НА НАШИТЕ ФОРУМИ.
    nsyyn
    Учесник

    Здраво пријатели,

    Мојата сопруга е германски државјанин и има аусбилдунг. Дали ги покренуваат прашањата за платите за време на обединувањето на семејството? Ако некој аплицирал и добил виза неодамна, дали може да одговори?

    Имам термин за виза на 15-ти јануари и ова прашање ни е на ум.

    fuk_xnumx
    Учесник

    Германските граѓани не се обврзани да поднесуваат изјава за плата, не грижете се, нема да има проблем.

    nsyyn
    Учесник

    Германските граѓани не се обврзани да поднесуваат изјава за плата, не грижете се, нема да има проблем.

    Господине, дали оваа информација е точна? Слушнавме дека тоа се бара според последните закони.

    fuk_xnumx
    Учесник

    Имаше закони на сајтот, треба да се бара, мислам дека законот не е сменет.

    Господине, дали оваа информација е точна? Слушнавме дека тоа се бара според последните закони.

    МустафаД
    Учесник

    Господине и јас ја имам истата ситуација.Жена ми е германска државјанка.Побаран е платен список од 3 месеци.Моментално чекаме да го комплетираме 3месечниот платен список за да ги доставиме документите. Направете го вашиот план како да мислите дека е посакуван, ако не, ова е вашата шанса.

    nsyyn
    Учесник

    Господине и јас ја имам истата ситуација.Жена ми е германска државјанка.Побаран е платен список од 3 месеци.Моментално чекаме да го комплетираме 3месечниот платен список за да ги доставиме документите. Направете го вашиот план како да мислите дека е посакуван, ако не, ова е вашата шанса.

    Се надевам дека не се бара, мислам зошто би се барал ливче од некој што работи струка, платата веќе му е мала.

    Ако вашата ситуација стане јасна, можете ли да напишете овде?

Се прикажуваат 5 одговори - 1 до 5 (вкупно 5)
  • За да одговорите на оваа тема, мора да бидете најавени.