Искуства на германските учесници во консолидацијата на A1

> Форуми > Споделување на германскиот A1 испит, A2, B1, германски KPDS, KPSS и други германски испити > Искуства на германските учесници во консолидацијата на A1

ДОБРЕДОЈДОВТЕ НА ФОРУМИТЕ ALMANCAX. СИТЕ ИНФОРМАЦИИ ШТО ГИ БАРАТЕ ЗА ГЕРМАНИЈА И ГЕРМАНСКИОТ ЈАЗИК МОЖЕТЕ ДА ГИ НАЈДЕТЕ НА НАШИТЕ ФОРУМИ.
    mavigece
    Учесник

    Здраво пријатели

    Им давам лекции на учениците кои треба да го полагаат испитот a1 за семејно обединување за време на викендот. и бев љубопитен да го полагам испитот a1 пред тоа
    Дали внесувате и се сеќавате на прашања или прашања? Сакам да им помогнам на моите ученици повеќе ..
    Однапред ви благодарам многу…
    Да ги споделиме нашите искуства по завршувањето на испитот и испитот.

    гокмен
    Учесник

    Здраво Mavigece Јас ги подготвувам студентите за овој испит, го барам истото прашање и прашањата што ги научив досега се побарани од книгата со име 1, hören (richtig oder falsch), sprechen и картички се дистрибуираат до групи на 3-4 луѓе и побара да разговараат за нив. Ако имам повеќе информации или ако сте, Ве молиме да споделите, тоа ќе биде лесно

    mavigece
    Учесник

    Би сакал да ја претставам касетата и прашања во врска со прашањето за хорен ако сакате да ви ја испратите и касетата и брошурата. Се разбира дека имате нешто што знаете многу добро во одредени периоди на испит е промена на СРП. но оваа брошура и лента може да ве води низ вашиот наставник. можете да ги подготвите студентите со поставување на различни прашања на ист начин.

    Ако _-_ месеци
    Учесник

    Здраво, полагав на 31 октомври и го положив. Вие поставувате прашање за него и тој ќе ви испрати прашање, а потоа ќе ве праша за друга картичка. статус

    mavigece
    Учесник

    hi mel_ay Ви благодарам многу за споделување. Се надевам дека сте го положиле испитот.
    Ви благодариме повторно за споделувањето…

    Јас сум желба
    Учесник

    slm Не можам да го најдам овој почеток a1 книга каде можам да го добијам, јас се подготвувам за овој испит и јас сум во многу тешка ситуација.

    erdem_xnumx
    Учесник

    Се подготвувам за пријатели, но морам да работам онолку колку што можеме, само да не паничиме, а ние секогаш треба да го направиме тоа повторно. gelsın

    ((Sema ^ ^))
    Учесник

    Утре ќе го полагам испитот :((((((((((((((((())) Имам практично знаење, дали варса може да биде пример за мене? :(:(:(

    seiblossstill
    Учесник

    Утре ќе го полагам испитот :((((((((((((((((())) Имам практично знаење, дали варса може да биде пример за мене? :(:(:(

    мојот пријател 1. Зошто не прашавте до овој пат
                  2. Што сакате да дознаете за испит?
    Прашај кој примерок сакате да му помогнете

    ((Sema ^ ^))
    Учесник

    Всушност, јас знам што ќе ми претстои на испитот, но имам слушнато дека наставниците што сакам да ги научам помагаат на испитот или причината што ја прашав е затоа што тие им помагаат само на студентите на горе.

    seiblossstill
    Учесник

    Всушност, јас знам што ќе ми претстои на испитот, но имам слушнато дека наставниците што сакам да ги научам помагаат на испитот или причината што ја прашав е затоа што тие им помагаат само на студентите на горе.

    мојот пријател не сум видел некој да му помогне на првиот дел од испитот, па hören lesen schreiben вкупно 65 дак моето време беше повеќе отколку што сум студирал многу околу мене, но наставникот дури и не се кренав од неговото седиште во бикерот, немаше следење, дури и ако имам друг проблем со своите ученици Не го објаснувам писмото на турски јазик.

    cetinxnumx
    Учесник

    Само што го започнав курсот, само што го започнав курсот, прашањата се одредени предмети, наставниците предаваат според еден од нив.Ако учите исти места, нема од што да се плашите.

    mbarmeno
    Учесник

    Здраво, јас сум Мбармено од Хатај, се подготвувам 2 месеци и курсот е при крај, имам проблем со добивање на датумот за полагање, јавете се после 7 јануари, исто така, другар ме праша каква е содржината на испитот е. Испитниот примерок даден од Гете е ист како оној на адресата што ќе ја дадам. Прашањата се разбира се различни. Периодично, но системот на испити и форматите на прашања се сите исти. Гете не може да оди подалеку од ова. Бидете сигурни , овој примерок од испитот може да ви биде водич. Кликнете на делот за испит за обединување на семејството на www.almanyagocyasasi.com или ( http://www.goethe.de/lrn/prj/pba/sd1/mat/deindex.htm.  ) Напиши го ова директно и ќе добиеш примерок од испит.Се надевам дека оваа адреса ќе им помогне на сите мои пријатели на кои им е потребна.Ох, и пред да заборавам, од таму можеш да ја купиш книгата А1 на Гете, на само 20 метри има германска книжарница од институтот.Прашај го функционерот во информативната служба на институтот,одма ќе ти опише утре, многу е блиску..со среќа на сите.Ако има некој нова информација нека сподели...!!!

    mbarmeno
    Учесник

    https://www.goethe.de/lrn/prj/pba/sd1/mat/deindex.htm  Кога ќе се отвори оваа страница, кликнете на Modelsatz, точниот пример на сите 4 делови од испитот е таму до…

    sawyerxnumx
    Учесник

    Пријатели, денес полагав Старт 1. Положив со 98 поени... Не е испит од кој треба да се плашите. Само најдете ги документите и проучете за потребните работи.Среќно на сите...

    seiblossstill
    Учесник

    Пријатели, денес полагав Старт 1. Положив со 98 поени... Не е испит од кој треба да се плашите. Само најдете ги документите и проучете за потребните работи.Среќно на сите...

    пријател честитки bravoo сте добиле одличен резултат и резултатот од испитот денес не се разбере како не сте го разбрале резултатот, бидејќи goethe не даде истиот ден

Се прикажуваат 15 одговори - 1 до 15 (вкупно 3,074)
  • За да одговорите на оваа тема, мора да бидете најавени.