Германски збор листи

> Форуми > Германски говорни обрасци > Германски збор листи

ДОБРЕДОЈДОВТЕ НА ФОРУМИТЕ ALMANCAX. СИТЕ ИНФОРМАЦИИ ШТО ГИ БАРАТЕ ЗА ГЕРМАНИЈА И ГЕРМАНСКИОТ ЈАЗИК МОЖЕТЕ ДА ГИ НАЈДЕТЕ НА НАШИТЕ ФОРУМИ.
    mc45
    Учесник

    Здраво пријатели!

    Во овој дел, се надевам дека нашите пријатели кои учат германски јазик ќе ги споделат зборовите што ги подготвиле или собрале и меморирале.

    Како прво, треба да кажам дека зборовите што ќе ги споделиме се најчесто употребуваните зборови, но ајде да провериме дали станува збор за датотека за проширување на документи (MS word).

    Јас сум студент кој студира толкување. Иако јазикот што го зборува моето семејство е германски, мајка ми и тетка ми се наставници по германски јазик. Завршив оддел за јазик во средно училиште. (Англиски) Значи, она што мислам е дека; Како личност која е многу запознаена со странскиот јазик, за жал наидов на лоша реалност како резултат на искуството и студиите што ги стекнав во мојата работа; Изворите и документите на германски јазик се малку. Но, не треба да го прифаќаме така. Со овој резултат, решив да развијам германски архиви и ресурси. Би сакал луѓето што мислат како мене да се сретнат во овој дел. Во овој дел, ќе креирам msn адреса за партнерите што ќе ги креирам за себе. Со нетрпение го очекувам вниманието и идеите на моите пријатели во овој дел, кои ќе ги следам секој ден.
    Не го добив вниманието што го очекував на страницата на Almancam.com, се надевам дека ќе биде како што сакам овде. Добра работа на сите!

    Основен германски вокабулар во Лангенчејт

    Мислам дека оваа книга ќе биде корисна за вас. Но, има еден недостаток, зборовите во книгата се на англиски јазик. Англичарите имаат среќа во ова прашање. Добра работа!

    https://rapidshare.com/files/165848700/3468494009-Basic_German_Vocabulary.rar

    Не содржи лозинки. Видот на датотеката е pdf, се надевам дека работи за вас.

    Sahji
    Учесник

    Acrobat Reader не го отвора ова. Таа вели: „Имаше грешка при отворањето на овој документ. Датотеката е оштетена и не може да се поправи. ” – „Има грешка во отворениот документ. ” Датотеката е оштетена и не може да се поправи. Зошто го вели тоа?

    mc45
    Учесник

    Пробав да го отворам, дури го преземав и отворив.

    mc45
    Учесник

    Вашиот читач на акробат исто така може да биде проблем. Ажурирајте ја програмата или деинсталирајте ја програмата или деинсталирајте ја, преземете ја новата верзија 9.1 од страницата на Adobe и инсталирајте ја, тогаш дефинитивно ќе работи, ако сè уште не работи, обидете се повторно со различни програми, ако не, единственото решение е форматот, но мислам дека не работи добро кога ќе го ажурирате или инсталирате повторно.

    mc45
    Учесник

    Споменав погоре, мојата приватна MSN адреса за партнерите што ќе ги создадам

    languagecenter@windowslive.com

    Ако msn im се појави офлајн, исто така можете да испраќате пошта. Ги чекам вашите идеи, желби и желби да работиме заедно. Имајте убава работа!

    Sahji
    Учесник

    Мојот Acrobat Reader исто така нема да отвори ниту еден од нив ако е проблем. Биртек не ја отвори оваа датотека.

    mc45
    Учесник

    Видовите на датотеки во компјутерската околина се под одредени имиња, но нивните внатрешни структури се различни. Дозволете ми накратко да кажам дека pdf-датотеката не е единствен тип. Секое pdf има различни типови кодеци, ако верзијата на вашиот акробат е стара, можеби нема да се отвори, така како што реков, инсталирајте ја 9.0 верзијата од страницата адобенин. Но, сепак, ако не речеш, јас го сторив тоа за тебе, господине сахјн. Ако не го отвори, инсталирајте нова верзија.

    https://rapidshare.com/files/269467418/Almanca_kelimeler_soezlue__287_ue.rar

    Sahji
    Учесник

    Овој пат се отвора. Многу добро. Благодарам за сè, но тешко е за оние кои не зборуваат англиски.

    merve_mrv
    Учесник

    Многу е убаво, го симнав и јас, за оние што го знаат, супер навистина, ти благодарам mc45!

    mc45
    Учесник

    Благодарам за интересот, пријатели, навистина се трудам многу и сами подготвувам турски документи. Не грижи се, ќе дадам се од себе.

    mehmetertas
    Учесник

    благодарение

    Полумесечина
    Учесник

    Мислам дека не е во ред...не се отвора.

    dincerdemirxnumx
    Учесник

    Пријатели, линковите се мртви, можете ли да ги обновите? :-[

Се прикажуваат 12 одговори - 1 до 12 (вкупно 12)
  • За да одговорите на оваа тема, мора да бидете најавени.