Германски интервју

> Форуми > Германски говорни обрасци > Германски интервју

ДОБРЕДОЈДОВТЕ НА ФОРУМИТЕ ALMANCAX. СИТЕ ИНФОРМАЦИИ ШТО ГИ БАРАТЕ ЗА ГЕРМАНИЈА И ГЕРМАНСКИОТ ЈАЗИК МОЖЕТЕ ДА ГИ НАЈДЕТЕ НА НАШИТЕ ФОРУМИ.
    wiccantrxnumx
    Учесник

    Пријатели, мојата домашна задача за германски. Треба да интервјуирам некого. Но, тешко ми е да поставувам прашања на германски, помина година и пол откако почнав да учам германски. Немам многу речник, а кога ќе го побарам во речникот, не знам кој да го користам. Можете ли да ми помогнете?

    3,14
    Учесник

    –> Која е темата на интервјуто? Помеѓу кого ќе се одржи? Вести или шоу? Ако сепак ти треба, кажи ми ги овие, ќе ти напишам убаво интервју, дај Боже.

    на türkkız
    Учесник

    Здраво . Само што се приклучив на страницата, мислам само сега. :) Сакав да го напишам во делот за разговор, но ја изгубив страницата, па мислев да ја напишам овде, се надевам дека некој ќе ја види и ќе одговори. :)

    3,14
    Учесник

    –> Здраво, добредојдовте на страницата. оваа тема Подолу разговараме на германски. оваа тема Подолу разговараме на турски. Го поставувам моето прво прашање, да го видам и да одговорам на прашањето овде кликнете :)

    матмажел
    Учесник

    Имам задача за интервју и не можам да ја направам, може ли да ми помогнете? :( Интервјуто ќе ми биде со наставник мислам на наставникот ќе поставувам прашања и тој ќе ми одговори.Можете ли да ми го направите тоа интервјуто ќе биде во четврток па најдоцна утре треба да го направам.Ве молам помогнете : ангел: океј:) кафе:)

    3,14
    Учесник

    –> Брат, подготви го на турски, ќе го преведам на германски во рок од еден час. Немам време денес, но ќе се направи утре. Испратете ми го лично или преку е-пошта. Или пишете овде. Не е важно, се додека ти е видливо. ;)

    на türkkız
    Учесник

    Можам и јас да помогнам ;)  плескаат:) плескаат:) танцуваат :)

    3,14
    Учесник

    –> Оваа помош нема крај! аплауз:) Честитки за тебе, Willkommen im Club! аплауз :)

    на türkkız
    Учесник

    Данке :хаха: :хаха:

    3,14
    Учесник

    –> Не е лесно 3,14 да се појави на сајт. аплауз :)

    на türkkız
    Учесник

    Турчинка исто така :zopa: :haha: :haha: :haha:

    3,14
    Учесник

    –> Да!! Кој го кажа името на Турчинката? :zopa:

    на türkkız
    Учесник

    Taaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaio seliousiiiiiiii Install;) Дали нешто се случи: Зопа:

    3,14
    Учесник

    –> Па, ќе ги прашам како, господине::) : хаха:

    3,14
    Учесник

    –> Дозволете ми да го сакам окото на стравот. :хаха:

    на türkkız
    Учесник

    хахахаха :хаха: :хаха: Така е, мислам дека и јас се плашам, наааааа ќе направам, Нанана офоф:) :хаха: :хаха:

Се прикажуваат 15 одговори - 1 до 15 (вкупно 62)
  • За да одговорите на оваа тема, мора да бидете најавени.