ПОТРЕБНИ ДОКУМЕНТИ ЗА БРАК ВО ГЕРМАНИЈА.

ДОБРЕДОЈДОВТЕ НА ФОРУМИТЕ ALMANCAX. СИТЕ ИНФОРМАЦИИ ШТО ГИ БАРАТЕ ЗА ГЕРМАНИЈА И ГЕРМАНСКИОТ ЈАЗИК МОЖЕТЕ ДА ГИ НАЈДЕТЕ НА НАШИТЕ ФОРУМИ.
    fuk_xnumx
    Учесник

    1. [] Апликантот мора да биде најмалку 18 години

    2. [] Основни јазични информации Испит Резултат документ оригинал и 2 копија

    (212 340 49 43 за именување на јазичен испит). (Прифатено од Гете Институтот, ТЕЛЦ, ОСД или ТестДаФ)

    3. [] Апликацијата треба да се направи лично

    4. [] 2 формулар за апликација за дозвола за престој

    Формуларите за аплицирање може да се добијат бесплатно на влезот на визниот оддел пред пријавата или на веб-страницата на конзулатот.
    Таа мора да биде на германски, комплетна и читлива, и потпишана од сопствениот ракопис на апликантот

    5. [] 3 биометриски пасош слики

    Последниот 6 треба да се повлече во месеци за да го одрази последното појавување
    * 45 мора да биде X X NUMX милиметри во големина.
    * Лицето треба да се одрази од предната страна, вашата глава отворена и твоите очи да бидат видливи

    6. [] Потпишен пасош кој важи најмалку 12 месеци од датумот на апликација за виза

    За издавање визи во пасош, најмалку страната на 2 мора да биде испразнета од страниците на посетителите

    7. [] Меѓународната изворна пријава на апликантот и фотокопија

    (Меѓународниот формулар за регистрација на родените можете да го добиете од Дирекцијата за население)

    8. [] Меѓународна дозвола за брак или оригинал и фотокопија од писмото од Канцеларијата за брак во Германија

    9. [] Фотокопија од копија од пасош и страница што ја прикажува дозволата за престој на сопружникот што живее во Германија

    Ако брачниот другар е германски државјанин, мора да се поднесе фотокопија од пасошот или личната карта

    10. [] Оригинална и фотокопија од Формулар за регистрација на поединечни единици за апликантот и неговиот / нејзиниот сопружник
    Делот ФОРУМЕР кој е вклучен во регистрацијата мора да биде комплетиран во целост.

    (Можете да го добиете формуларот за регистрација на целосниот поединечен жител од Дирекцијата за население)

    11. [] Надомест за обработка на виза 60 Euro

    Виза за малолетници 30 евра
    12. [] Обработката на визите може да потрае неколку месеци

    13. [] Пасош копија

    Фотокопија од страната за пасош, страница за важност и последната страница од информациите за населението.

    Фотокопии од страници на кои се наоѓаат информации за идентитет на е-пасоши и страници на кои се присутни визи.

    14. [] Мора да ги претстави старите пасоши ако ги има

    15. [] Влез во 4 во Амбасадата за апликација

    Предупредување:

    Ве молиме да се на портата на делот за виза 20 минути пред време за состанок, како што ги вклучува само alınacaktır.siz на жалителот пее и уредени да се донесе документи се заврши пред време на закажаната средба. Ако има изнесува недостасува во весниците, не можете да се применуваат виза, мора да се добие нов состанок ќе ја откаже својата именување и плаќање на надомест. Истото важи и ако не живеете во еден од градовите опфатени со Амбасадата на Анкара. Канцеларијата на билетите може да побара дополнителни документи за вашата апликација.

    Мобилните телефони, лаптоп компјутерите и големите кеси не се земени во визниот дел и нема право на влезот.

    Ве молиме контактирајте ги UPS-услугите во делот за виза пред да закажете состанок и да ги добиете сите информации за вашиот пасош од таму.
    Со почит,
    Германска амбасада / консултантска служба за информации и именување на визи

    импресионира
    Учесник

    Јас го напишав на друго место, иако дозволете ми да го напишам накратко овде во детали. Откако се омаживме таму во мила визвурулуп виза за брак во Германија за повторно да одиме во Турција, откривме дека исто така немаме дополнителна апликација? По излезната виза за брак во Германија по стапувањето во брак, одете во Германија за да добиете дозвола за директно работење или ако има што да се прошири повторно или живеам таму со контакт тука, најдов друга апликација откако бракот дојде во Турција?

    fuk_xnumx
    Учесник

    Вие bayb Вие прочитате пишување already'll оди толку среќни ако ви се бара, како што велат во право yanlizim обезбеди јасни зборување не е инспирирана од дома или плата може да сакате да се земе vatandaslarind кариера тие сакаат платите домови во некои држави истиот се применува на турските граѓани кои се бара да се удар барем ако Landratsamt кои документи што тие сакаат, па може да се добијат информации во детали од таму на потребата од
    веќе погоре, исто така пишува германија брак Price're брегот свадба во бараниот belgeler.almanya кога ќе одам таму, тоа не е потребно повторно да се дојде од страна, но axnumx документ не зафати биде без неа, и бракот се наведува g пишувам нешто lazim зајакнување со подпори во Германија свадба kiyca велам испраќачите на овие документи Направете истиот е-мејл адреса

    Baybars
    Учесник

    Вие bayb Вие прочитате пишување already'll оди толку среќни ако ви се бара, како што велат во право yanlizim обезбеди јасни зборување не е инспирирана од дома или плата може да сакате да се земе vatandaslarind кариера тие сакаат платите домови во некои држави истиот се применува на турските граѓани кои се бара да се удар барем ако Landratsamt кои документи што тие сакаат, па може да се добијат информации во детали од таму на потребата од
    веќе погоре, исто така пишува германија брак Price're брегот свадба во бараниот belgeler.almanya кога ќе одам таму, тоа не е потребно повторно да се дојде од страна, но axnumx документ не зафати биде без неа, и бракот се наведува g пишувам нешто lazim зајакнување со подпори во Германија свадба kiyca велам испраќачите на овие документи Направете истиот е-мејл адреса

    .. yoo всушност нето разговор, причината зошто не можам да го зборувам законот .. барање закон:

    § 28 Familiennachzug zu Deutschen

    (1) Die Aufenthaltserlaubnis ist dem ausländischen

    Ehegatten eines Deutschen,
    размислувања за иднината Вид на бизнисот Deutschen,
    Елтертејл е воодушевен од Deutschen zur Ausübung der Personensorge
    со цел да се постигне Дојче Веле. Sie ist abweichend von § 5 Abs. 1 Nr. 1 in den Fällen des Satzes 1 бр. 2 и 3. Söll Sie in der Regel фон § 5 abweichend Abs. 1 Nr. Fälle des Satzes 1 1 во лавовската бр. 1 е избришан. Sie Кан фон § 5 abweichend Abs. 1 Nr. 1'm лажат personensorgeberechtigt на Elternteil eines Deutschen Minderjährige дека ledig на erteilt werden, wenn умре Gemeinschaft familiäre wird Schön im Bundesgebiet gelebte. § 30 Abs. 1 Satz 1 Бр. Und 1 2, 3 Satz und Abs. Fälle ist во ден Satz des 2 1 1 Satzes бр. 1 entsprechend anzuwenden.

    Калин напиша во explicitily, сега снабдување треба да се даде виза, но не и конечни yaziyor .. т.е. постапки не сакаат хартија, апсолутно не се извор сега новата дува толку црвени тие не може да .. тогаш зборувам нето така господа ..

    fuk_xnumx
    Учесник

    жителите baybars ЕУ недоразбирање. Германски државјанин olupd сертификат приход вели нема потреба од закон, ако едно е толку пријателски ги доби во пријатели дадов примери telecasts информации, но во пракса тие сакаат сака да добие информации за оваа тема од лицето или против погрешно на tut јас не би сакал да игра

    Матер
    Учесник

    Здраво, жена ми е германска државјанка, побарале потврда за приход од неа, татко и од студентка потпишал договор за гарант од 2 години од нотар, ја дале во резиденцијата на странците во градот Хаген .Жената на вујко ми е германска државјанка.Тој се занимава со стручна обука на чист германски јазик.Има приход од 500 евра.Има 410 евра кирија.Помош добива 200 евра.Последниот побарале доказ за приход. 6 месеци и го донесе... а бидејќи чичко ми зборува германски, не донесе ништо, потврда или виза, за твоја информација.

    EL-TURCO
    Учесник

    Ако сакате да стапат во брак во Германија сакаат драги мои ufukcug документ на таблата со исечоци не сакаат таква axnumx германскиот научник во случај на потврдено Ако се направи кандидати да се венчаат во Турција цена! Курс во човекот зборуваат германски краток службеникот е доволно силно oluyor.tecrübeyl да!
    Прашањето со платата е веќе средено со закон, како што рече мојот брат Бајбарс! :-)

    fuk_xnumx
    Учесник

    Знам tabıkı abicim или sizleride Не тврдам дека да се каже во најмала рака би непочитување или нешто погрешно abicim но во случај да имаат презентација и тие рекоа слушнав јас би главниот јазик од печатот на сајт како германски знаат граѓаните го жолчката сакав и јас dýyorum се околу себе, ако само на ЕУ во exceptional'm не Кондензатори притисок, но ако законот е апсолутно германски докаже неуки axnumx нема потреба да се знае она што јас се обидувам belges во Абиџан :)

    драги ufukcug Сакам да се омажам во Германија сака таблата со исечоци да се венчаат во Турција на германскиот научник Ако готовиот документ за апликантите не го сакаат, докажано е со стапката ако во а1!
    Прашањето со платата е веќе средено со закон, како што рече мојот брат Бајбарс! :-)

    на yeliz_orh
    Учесник

    Здраво тука нов член како можам да ја отворам новата тема на форумот молам одговорете

    на tarsuslu
    Учесник

    fuk_18 брат, напишавте погоре, го напишавте целосниот вкупен број на регистрација на население што припаѓаат на апликантот и неговата сопруга, на пример, вистинскиот Германец за германскиот брачен другар (не Турчин или нешто друго) ... па што да правиме за него ... нема нормални нации за извод од матичната книга на родените што би ги ценел ако ми помогнете

    fuk_xnumx
    Учесник

    Доколку пред тоа немаат турски државјанство, изводот на извод од родените ќе биде доволен.

    fuk_18 брат, напишавте погоре, го напишавте целосниот вкупен број на регистрација на население што припаѓаат на апликантот и неговата сопруга, на пример, вистинскиот Германец за германскиот брачен другар (не Турчин или нешто друго) ... па што да правиме за него ... нема нормални нации за извод од матичната книга на родените што би ги ценел ако ми помогнете

    на tarsuslu
    Учесник

    Дали едвај требаше да дадете полномошно за да го земете или наједноставно каде да купите или да го направите тоа, однапред благодарам за вашите одговори  :)

    fuk_xnumx
    Учесник

    ќе го добиете документот од одделот за странци на провинциската полициска управа

    Дали едвај требаше да дадете полномошно за да го земете или наједноставно каде да купите или да го сторите тоа, однапред благодарам за вашите одговори  :)

    fuk_xnumx
    Учесник

    вистински

    на tarsuslu
    Учесник

    Здраво пријатели јас ќе се венчам во Германија и германската канцеларија за регистрација на бракови бара меѓународна дозвола за брак од мене денес отидов во матична книга на писма не ми ја даваат ако знае некој со какви документи биро за брак во Германија бара, би ми било драго да ми помогнат.

    fuk_xnumx
    Учесник

    зошто не даваат

Се прикажуваат 15 одговори - 1 до 15 (вкупно 62)
  • За да одговорите на оваа тема, мора да бидете најавени.