300 радио станици во живо од Германија!!

ДОБРЕДОЈДОВТЕ НА ФОРУМИТЕ ALMANCAX. СИТЕ ИНФОРМАЦИИ ШТО ГИ БАРАТЕ ЗА ГЕРМАНИЈА И ГЕРМАНСКИОТ ЈАЗИК МОЖЕТЕ ДА ГИ НАЈДЕТЕ НА НАШИТЕ ФОРУМИ.
    Jentzsch
    посетител

        https://www.surfmusik.de/land/deutschland 

        Пријатели не се изморив и ги избројав.300 радио канали од секоја држава и секој јазик. 😮 Сè што треба да направите е да кликнете „во живо“ до каналот што сакате да го слушате. ;)
       

       

    возвишена
    Учесник

    Ти благодарам пријателу...

    теобромин
    Учесник

    Она што го видов во raido потрага almancax врската пред да заминам на сајтот посетувам дремев последниот час или нашите almancax е тој прави во живо на радио емитувања. пожали од Jentzsch по страница читам делата на германскиот мене сега ми yarrlanıy песни од вашиот уво almancax привилегија ehehe: D: D јас сум среќен да се ослободи од сите на нерв.

    jentzsch2
    Учесник

    многу се допадна :))))))

    на ünlüfra
    Учесник

    како да влеземе во овој радио
    помогне lutfen

    demlikxnumxc
    Учесник

    моите пријатели се многу збунети со мене во овој германски има пријател кој може да ми помогне

    возвишена
    Учесник

    моите пријатели се многу збунети со мене во овој германски има пријател кој може да ми помогне

    како да влеземе во овој радио
    помогне lutfen

    Здраво пријатели,

    Внесувате ја врската дадена од jentzsch. И таму десно од Радио сакате да го слушате LIVE Кликнете на текстот. И почекај малку. Понекогаш тоа не боли, но обично тоа го прави ...

    demlikxnumxc
    Учесник

    округот не е откриен радиулари

    на ünlüfra
    Учесник

    дознав
    тоа е благородно, но не е отворено повторно да се заклучи

    chronic_wak да
    Учесник

    Ви благодарам многу

    jentzsch2
    Учесник

    Те молам .. ;)

    ashley
    Учесник

    толку убава
    благодарам многу… :)

    Ibo000
    Учесник

    Ви благодариме.

    Cansucuj
    Учесник

    hehehe :) coookkk qüzeLLL yaaaaaaaaaaaaaaaaa ;)
    Vielenn Dankkk! .. :)

    missbeatrixxnumx
    Учесник

    За љубителите на љубителите на панк рок:https://fcstpaulifm.radio.de/

    3,14
    Учесник

    –> Ви благодариме за вашата напорна работа, брат. Јас давам посебна адреса иако е на списокот. Сега е 02:27, а и сега веста се пренесува на германски. Оние на кои не им е досадно, овде можат постојано да слушаат германски. Нешто како Hörverstehen Übung. Кликнете за да слушате hr-iNFO.

Се прикажуваат 15 одговори - 1 до 15 (вкупно 17)
  • За да одговорите на оваа тема, мора да бидете најавени.