Не плашете се да потрошите% 100 Ние ви помагаме со вашата гаранција, A1 испит

> Форуми > Споделување на германскиот A1 испит, A2, B1, германски KPDS, KPSS и други германски испити > Не плашете се да потрошите% 100 Ние ви помагаме со вашата гаранција, A1 испит

ДОБРЕДОЈДОВТЕ НА ФОРУМИТЕ ALMANCAX. СИТЕ ИНФОРМАЦИИ ШТО ГИ БАРАТЕ ЗА ГЕРМАНИЈА И ГЕРМАНСКИОТ ЈАЗИК МОЖЕТЕ ДА ГИ НАЈДЕТЕ НА НАШИТЕ ФОРУМИ.
    netalman од
    Учесник

    Со квалитетот на приватното туторство во Истанбул, ние прецизно подготвуваме курсеви по германски јазик на сите нивоа за испитот А1.
    Нема причина зошто не можете да го положите испитот А1.
    Ние гарантираме 100% поминување.
    Посебна можност за попуст за членовите на almancax.

    Тел: 0216 332 3067

    саскин64
    Учесник

    Ни праќа и Герман, Господ да го благослови Германецот


    Се согласувам точно, благодарение на ниеден курс, влегов со информациите за almancax и победив.

    Ајде да посипете мила моја...
    Курсот што го посетував на германски јазик и благодарение на вас ја препорачав оваа страница на мојот учител.
    Знаете дека отидов на погрешен курс и не успеав.

    Ако им ја препорачам на моите пријатели, на кои им верувам многу, на моите пријатели, среќен сум што слушам од вас.

    Апсолутно се согласувам, almancax е многу добра страница и Бог нека ги благослови сите за нивната помош и придонес.

    Но, не треба да заборавам дека би бил среќен кога би можел да им препорачам и да помогнам курс со мир на моите пријатели кои немаат инфраструктура и сакаат да поминат курс како мене...

    netalman од
    Учесник

    Здраво пријатели,

    А1 Курс за повторно обединување на семејството во никој случај не е нормален курс по германски јазик. Треба да се подготви со посебен систем. За ова, наместо вообичаен курс, дефинитивно треба да работите со луѓе кои добро го познаваат испитот и неговиот систем, се експерти во оваа област, добро го познаваат германскиот јазик и добро ја познаваат германската култура. Така, ќе бидете подготвени за испитот самоуверено одеднаш и за кратко време.

    Како што споменаа повеќето негови пријатели, многу институции и луѓе кои предаваат на оваа тема надвор од Гете институт се подготвуваат за испитот без да предаваат германски граматик со едноставно давање тактики за меморирање. Но, јас сум апсолутно против. Затоа што кога нашите одат во Германија, и тие се таму.Барем да, барем ги чека овој тежок и долг процес. И, како што сите знаат, оние што не разбираат 2 пати 2, воопшто не разбираат 25 пати 345. Моите студенти се јавуваат од таму и велат, Бог да ве благослови, благодарение на инфраструктурата што ја добивме, ние се истакнуваме меѓу другите специјализанти, немаме потешкотии.

    Исто така, давам курс за подготовка на А1 во 2 дела. Обработка на теми по единица единица 1 дел, настава, Граматик, фаза на подготовка на 2-ри дел, имено пишување писма, форми на примери, слушање, читање, подготовка за говорен дел.

    Ние користиме многу детална книга напишана од мене, во која дури и луѓе кои имаат потешкотии во разбирањето и студирањето можат да победат на испитот работејќи со оваа книга, покрај книгите препорачани и прочитани од овластените институции што ги спроведуваат испитите, како и разни дополнителни материјали кои го олеснуваат учењето. На пример, еден од моите ученици го напушти 3-то одделение во основното училиште во Бингол и имаше 27 години и победи без тешкотии.

    Ако редовно доаѓате на сите часови и ги извршувате сите зададени домашни задачи, јас гарантирам дека ќе го положите испитот еднократно, со дозвола на Алах. Дозволете ми да дадам еден пример: Моите студенти добиваат по 25 поени од одделенијата Шрајбен (Писмо и образец) и Спречен (Зборувајќи) и добиваат 25 од 24.90 во секој дел и сите се заверени со сертификати.

    Покрај тоа, испитот е едноставен, но може да не се победи со едно движење ако не се постигне точното место. Имаме многу пријатели тука, нека објаснат, сите што ќе полагаат ќе се прашаат, дури и наставниците прашуваат каков влез, т.е. можете дури и да наидете на оние што влегуваат во него за 2, 3, 4, 5 пати.

    На крај, би сакал да ви препорачам и да ве замолам да ја посетите нашата веб-страница каде што моите студенти ги споделуваат своите искуства и искуства во врска со А1 испитот и ги читаат препораките.  http://www.netalmanca.com

    Размислете внимателно и донесете здрава одлука за да можете да го положите испитот лесно и со солидна основа, без главоболки. Довери се на Аллах, збогум.

    netalman од
    Учесник

    Оние кои го положија последниот германски испит во Гете институт А1:

    Месечината **** 93
    Мурат Ö **** 85
    Ертан с**** 82
    благодарност **** 74
    Сабри Ü*** 61
    Сани К*********** 60

    Фала богу сите поминаа, немаме загуби, здравје повторно:) оро:) јупи:) океј:) халеј:)

    Ахмет Јилдиз
    Учесник

    [img]https://[/img]Претходно зедов приватни часови од сопственикот на голема институција. Кога полагав, официјално бев во темница. Видов дека ништо не научив, ќе бидам за парите што ќе ги дадам или ќе го изгорам изгубеното време далеку од сопругата. Потоа барав многу курсеви и еднаш ми беше повредена устата. Ја најдов Елиф Хока со моето истражување надвор од страниците на формуларите во ГЕРМАНСКИ. По првиот час, бев сигурен дека сум на вистинското место. Кога полагав, ми дојде толку лесно, дури си реков и детски испит затоа што разбрав сè и зборував. Верувајте, наставникот ќе го покаже патот, наставникот ќе даде точна тактика на учење, ќе работите. Затоа, ја нарекувам професорката Елиф Хокама во делот за говорење, двајца од професорите на испитот зборуваа германски меѓу нив. Јас ги разбрав сите за да не не разберат, дури и тие беа изненадени :) Имавме голема корист од Almancax додека се подготвувавме, Господ нека ги благослови. НЕТАЛМАНЦА Драга Елиф, Господ нека те благослови. Резултатите од испитот ми дојдоа денес и добив 83. Дозволете ми да пишам овде дека ако можете да кажете Господ да ве благослови пријатели кои барате, на крајот на краиштата, сите одиме на курсот со иста цел. Ви посакувам успех однапред. плеска:) плеска:) плеска:) па истресете го на Турција вака халај:) халеј:) халеј:) тресете. Ти си единствена, учителка Елиф.

    Ахмет Јилдиз
    Учесник

    [img]https://[/img]Претходно зедов приватни часови од сопственикот на голема институција. Кога полагав, официјално бев во темница. Видов дека ништо не научив, ќе бидам за парите што ќе ги дадам или ќе го изгорам изгубеното време далеку од сопругата. Потоа барав многу курсеви и еднаш ми беше повредена устата. Ја најдов Елиф Хока со моето истражување надвор од страниците на формуларите во ГЕРМАНСКИ. По првиот час, бев сигурен дека сум на вистинското место. Кога полагав, ми дојде толку лесно, дури си реков и детски испит затоа што разбрав сè и зборував. Верувајте, наставникот ќе го покаже патот, наставникот ќе даде точна тактика на учење, ќе работите. Затоа, ја нарекувам професорката Елиф Хокама во делот за говорење, двајца од професорите на испитот зборуваа германски меѓу нив. Јас ги разбрав сите за да не не разберат, дури и тие беа изненадени :) Имавме голема корист од Almancax додека се подготвувавме, Господ нека ги благослови. НЕТАЛМАНЦА Драга Елиф, Господ нека те благослови. Резултатите од испитот ми дојдоа денес и добив 83. Дозволете ми да пишам овде дека ако можете да кажете Господ да ве благослови пријатели кои барате, на крајот на краиштата, сите одиме на курсот со иста цел. Ви посакувам успех однапред. плеска:) плеска:) плеска:) па истресете го на Турција вака халај:) халеј:) халеј:) тресете. Ти си единствена, учителка Елиф.

    Hikmetkilickan
    Учесник

    Јас бев некој што порано жалев што одев во позната институција. Исто така, ги препорачувам мојата учителка и г-ѓа Елиф за оние кои сакаат да научат германски јазик, особено оние кои размислуваат да се подготват за испитот за повторно обединување на семејството! ..
    Тој е навистина добро опремен и стручен наставник.Не продава соништа како другите курсеви, вие сте секогаш со вас и навистина УЧИТЕ германски јазик.
    Иако претходно не знаев германски, тој ни помогна да поминеме со висока оценка во еден потег... Велам само да го направиме тоа што тој вели дека е доволно...
    Да бидете искрени и пријатни и да се молите постојано за вас е исто така голема предност! ..
    Посакувам успех на сите, предлагам да ја претпочитате Елиф ГifРГÜЛÜИÜ без да размислите за тоа.
    Јас стигнав до Елиф Ханима благодарение на ГЕРМАН. Ви благодариме. ГЕРМАНСКИ официјални лица исто така ви благодарам за ЦД-а.

    netalman од
    Учесник

    23 декември 2011 година Резултати од испит на Институт Гете:

    Легендарниот поредок

    Хикмет Киликан 91
    Мустафа Кади 82
    74. Мемдух Гунгор
    Може ли Доган 81
    Гокан Урс 82
    Бузе шарка 86

    Им честитам на сите вас од се срце и ви благодарам за напорната работа.

    erman_bdr
    Учесник

    Јас сум меѓу оние што земаа лекции од мојот професор. Willе кажам дека може да му верувате слепо на Нет германски. Би сакал курсот да не беше завршен. :) Забелешка: Кој ги јаде овие мандарини? пупи :)

    netalman од
    Учесник

    :хаха: :хаха: :хаха: :хаха: :хаха: :хаха: :хаха:

    Драга моја, повторно ме насмеавте многу. Алах да биде задоволен и од вас, јас сум многу среќен што ве познавам.
     

    Пријателот не спомна, но дозволете ми да го напишам резултатот од испитот Гете Институт А1: 85
    Честитки повторно.

    tymnn
    Учесник

    извинете пријатели, но вие претерувате. Во моите очи, човекот што разбира за што зборуваат наставниците на испит е на ниво за да добие целосен резултат. Погледнете ја контрадикторноста: Јас дури ги разбирав наставниците, но имав 80 години. Покрај тоа, овде е посилна болката во влоговите направени од нашите наставници кои предаваат само со глава. нема минато време, нема сврзници. Нема намера. штета на парите што ги добиваш.

    гуру
    Учесник

    но во текот на а1, минато време и сврзници не се користат во секој случај, следната фаза.

Се прикажуваат 13 одговори - 1 до 13 (вкупно 13)
  • За да одговорите на оваа тема, мора да бидете најавени.