ВЕ МОЛИМЕ НЕ ОТВОРЕТЕ го ПРЕДМЕТОТ ПРЕД ЧИТАЕ ОВДЕ

> Форуми > Прашања и одговори за германските лекции > ВЕ МОЛИМЕ НЕ ОТВОРЕТЕ го ПРЕДМЕТОТ ПРЕД ЧИТАЕ ОВДЕ

ДОБРЕДОЈДОВТЕ НА ФОРУМИТЕ ALMANCAX. СИТЕ ИНФОРМАЦИИ ШТО ГИ БАРАТЕ ЗА ГЕРМАНИЈА И ГЕРМАНСКИОТ ЈАЗИК МОЖЕТЕ ДА ГИ НАЈДЕТЕ НА НАШИТЕ ФОРУМИ.
    МухажеМ
    Учесник
    ШТО ТРЕБА ДА СЕ РАЗГЛЕДАТЕ ОД ОТВОРУВАЕТО НА ПРЕДМЕТОТ

    * KONU BAŞLIĞINDA ÇOK – ACİL – YARDIM – LÜTFEN – BURAYA BAKIN – BAKAR MISINIZ GİBİ KELİMELERDEN HERHANGİ BİRİNİ ASLA KULLANMAYIN

    * НЕ КОРИСТЕТЕ ДАЛИ СЕКОЈ ЗНАЦИ ОД ПОЕНИ, КОМА И ПРАШАА ВО ТЕМА НА ТЕМА

    * ВАШАТА ПРЕДМЕТНА ТЕМА ТРЕБА ДА БИДЕТЕ КРАТКО РЕЗИМЕ НА ВАШАТА ПОРАКА И СЕКОГАШ ДАЈТЕ ИДЕА ЗА ВАШАТА ПОРАКА.

    * СЕКОЕ ПРАШАЕ ТРЕБА ДА СЕ ПОД ОДДЕЛЕНА ТЕМА, НЕ СЕ ОДГОВОРУВАЈТЕ ДА ЈА ОТВОРИТЕ ТЕМАТА

    * НЕ НАПИШУВАЈТЕ ГО ПРЕДМЕТНИТЕ НАСЛОВИ ВО ПИСМИНИ ПИСМА

    ахмад
    Учесник

    Ако самиот земете болен пример, му реков за овие прашања.

    МухажеМ
    Учесник

    Жал ми е, пријателе, никогаш повеќе нема да пишувам ;)

    baturay_
    Учесник

    Јас ќе го разгледа ова

    aysunnn
    Учесник

    slm Не знам како да ја користам оваа држава, но сепак вашиот нов член е многу збунет gfibi ми помогне да сум нов курс за започнување 3 ден, па дури и повеќе стрес 3 gn Не можам да ме назначам за испитот и сакам да научам повеќе во име на германскиот да научам ii

    ispari да
    Учесник

    Здраво, сакам да прашам дали можете да ми дадете листа на места каде што се користи глаголот

    безнадежно
    Учесник

    или пријатели не можам да отворам тема

    bozkartal
    Учесник

    Мислам дека тоа е најдоброто нешто. :)


    Драги пријатели, сакам да добијам информации од вас, направив семеен сојуз во Германија, но на седницата на сопругата имам дете една година.Таа е родена кога имала 1 години.

    Здраво пријатели, сакам да добијам информација од вас, направив семеен синдикат во Германија, но сесијата на сопругата имам дете 1 година, таа е родена таму на 3 години, мојот сопруг работи, има куќа, мислам дека прават 1-годишна сесија, имате проблем?

    мер19
    Учесник

    Сакам да ја отворам темата, но не успеав. можеш ли да ни кажеш како е отворена?

    мер19
    Учесник

    Entschuldigung… ich habe gefunden alkis:)

    на türkkız
    Учесник

    slm Не знам како да ја користам оваа држава, но сепак вашиот нов член е многу збунет gfibi ми помогне да сум нов курс за започнување 3 ден, па дури и повеќе стрес 3 gn Не можам да ме назначам за испитот и сакам да научам повеќе во име на германскиот да научам ii

    hoşgeldin öyleyse cafe almancaxa bekleriz  :haha:

    adaizm е
    Учесник

    slm Не знам како да ја користам оваа држава, но сепак вашиот нов член е многу збунет gfibi ми помогне да сум нов курс за започнување 3 ден, па дури и повеќе стрес 3 gn Не можам да ме назначам за испитот и сакам да научам повеќе во име на германскиот да научам ii

    kelıme haznenı genıslet…bol bol cep telefonuna almanca dıyalog ları mp olarak ındır kulaklıkla dınle..

    започнете со меморирање на секојдневните основни модели
    На пример, ми треба (ich brauche) или ве молам, донесете ми чаша вода) Können sie bitte ein glas wasser bringer
    беше костет (колку пари) ich komme aus der türkei (доаѓа од Турција) woher kommen sie (од каде доаѓате)

    за едноставни нови познаници или основни потреби.

    bolsans

    nilakk
    Учесник

    Ви благодариме за вашето предупредување. Јас ќе го разгледа :)

Се прикажуваат 14 одговори - 1 до 14 (вкупно 14)
  • За да одговорите на оваа тема, мора да бидете најавени.