Откако ќе ја добиеме нашата виза, мора да се преземе друго дејство

ДОБРЕДОЈДОВТЕ НА ФОРУМИТЕ ALMANCAX. СИТЕ ИНФОРМАЦИИ ШТО ГИ БАРАТЕ ЗА ГЕРМАНИЈА И ГЕРМАНСКИОТ ЈАЗИК МОЖЕТЕ ДА ГИ НАЈДЕТЕ НА НАШИТЕ ФОРУМИ.
    demirhan
    Учесник

    öncelikle vize bekleyen arkadaşlara sabırlıklar diliorum arkadaşlar vizemiz elimize geçtikden sonra başka bir işlem daha yaptırmamız gerekiormu? bide vizemiz geldikden sonra kaç gün içinde gitmemiz gerekiyor ….inşallah 3 hafta sonra vizem elimde olacak sabırsızlıkla bekliyorumm

    фурдом
    Учесник

    öncelikle vize bekleyen arkadaşlara sabırlıklar diliorum arkadaşlar vizemiz elimize geçtikden sonra başka bir işlem daha yaptırmamız gerekiormu? bide vizemiz geldikden sonra kaç gün içinde gitmemiz gerekiyor ….inşAllah 3 hafta sonra vizem elimde olacak sabırsızlıkla bekliyorumm

    Не се потребни дополнителни активности, но визата за прв дојден е само за целите на влезот, а времетраењето на оваа виза е 90 дена. Најдобро е да не трошите премногу време, подобро е да стигнете таму што е можно поскоро, бидејќи ќе потрае некое време, како 2 до 4 недели, додека не ја добиете вашата сесија. Со почит.

    demirhan
    Учесник

    ти благодарам iiimmm за информациите, па имам виза, морам да купам авионски билет и да одам

    EL-TURCO
    Учесник

    Не треба да имаш НИШТО.Кога ќе дојдеш во Германија автоматски ќе бидеш осигуран од брачниот другар.Оди во осигурителната компанија во која е поврзан твојот брачен другар и аплицирај.Тој веќе ги знае потребните процедури, со среќа.

    demirhan
    Учесник

    teşekkürleerr bilginiz içinn kolayy gelsinnn alkis:) alkis:)

Се прикажуваат 4 одговори - 1 до 4 (вкупно 4)
  • За да одговорите на оваа тема, мора да бидете најавени.