тие рекоа дека нема потреба да работат, но сепак проблем

ДОБРЕДОЈДОВТЕ НА ФОРУМИТЕ ALMANCAX. СИТЕ ИНФОРМАЦИИ ШТО ГИ БАРАТЕ ЗА ГЕРМАНИЈА И ГЕРМАНСКИОТ ЈАЗИК МОЖЕТЕ ДА ГИ НАЈДЕТЕ НА НАШИТЕ ФОРУМИ.
    мојот рај
    Учесник

    ben alman vatandasiyim aile birlesimi icin yabancilar polisine sordum calismana gerek yok okurkende getirebilirsin dediler son dakikada bisey cikmaz demi arkadaslar? ???

    C3t1n
    Учесник

    banada aynisini dediler cikacagini sanmiyorum bakalim bu hafta beni cagiracaklarmi belgeler islemdeydi gecen hafta boyu…

    мојот рај
    Учесник

    Какви документи?Прати ли нешто во Турција?Жена ми ќе се справи со се одовде.Немам потреба ни да изнајмувам куќа овде.Може ли да ми ја покаже куќата на мајка ми?Јас останувам таму во моментов,но жена ми хан Уште не го започнав курсот. Во секој случај ќе изнајмувам куќа. Дали да го започнеме процесот на виза блиску до испитот или кога ќе се објави испитот?

    C3t1n
    Учесник

    Кога аплицираш за виза жена ти дава документи.Тие документи доаѓаат овде и тука се прегледуваат.Откако ќе ги погледнам ќе ми пратат писмо што сакаат од мене.Нема потреба од посебен стан. Ако куќата на твоите родители е доволно голема, почни откако ќе го положиш испитот.И онака не трае долго.Жена ми ги собира документите за 2 дена.Тие ги собраа сите па дури и ми побараа евиденција за влез и излез по закажувањето , го завршивме тоа брзо.

    мојот рај
    Учесник

    tmm tesekkürler insallah hersey yolunda gider

    C3t1n
    Учесник

    Ви благодарам многу, дај Боже, се ќе биде добро.

    insallah bizim simdiye kadar bi sorun yok gibi gözüküyor sadece kagitlarin gelip gitmesi biraz zaman aliyor…

    kaanxnumx
    Учесник

    avukat tut sınava gerek kalmaz baskı yap geri adım atmayın aile birleşimi bu eşini yanıan alıyorsun ne sınavı hukuk olarak sınav ile ilgili hiçbirşey yaazmıyor ver avukata en fazla 1 ayda gelır eşin…

Се прикажуваат 6 одговори - 1 до 6 (вкупно 6)
  • За да одговорите на оваа тема, мора да бидете најавени.