Помогнете ако Германија има познавање на законот за закон

> Форуми > Деловен и работен век во Германија > Помогнете ако Германија има познавање на законот за закон

ДОБРЕДОЈДОВТЕ НА ФОРУМИТЕ ALMANCAX. СИТЕ ИНФОРМАЦИИ ШТО ГИ БАРАТЕ ЗА ГЕРМАНИЈА И ГЕРМАНСКИОТ ЈАЗИК МОЖЕТЕ ДА ГИ НАЈДЕТЕ НА НАШИТЕ ФОРУМИ.
    nescaff да
    Учесник

    Здраво пријатели, драги мои пријатели, поминаа пет години откако дојдов во Германија Работам две години Немам германски јазик како свој мајчин јазик Имав голема несреќа на работа Пред 2 месеци имав огромна несреќа на работа Имав еден тон стоки паднати на нозе Работам во мермерна фабрика месото ми беше мелено Јас купив болна хартија за 6 недели Јас возев степлер со скала повторно Имам потешкотии во запирањето на мојот семеен лекар, кој беше на одмор една недела, тој привремено гледаше во друг извештај од 30 дена, ми напиша 30.10.2017 бис 30.11.2017. Повторно го испратија извештајот затоа што тоа беше наша грешка, повторно се јавив на работното место наутро, тој рече, отидов повторно на работно место, отидов до местото на работа, ги дадов извештаите од работното место не го прифаќам овој извештај. Не знам како може да ви даде еден месец чудак. Не ги знам законите тука, ми објавија 20.11.2017 мојот нормален рок и мојот приколка 28.2.2018 секој месец 27 лежеше најдоцна и не легнуваше ја имам мојата плата 28 ми дадоа излез кој ги разбира законите, дали можеш да ми помогнеш.

    rustemxnumx
    Учесник

    Здраво пријател,

    Мислам дека тој е виновен ако д-р не ги испрати своите извештаи. Во овој случај, мислам дека треба да го видите вашето работно место со д-р. Исто така, ако не добиете резултати, однесете трудови до Арбејштамт и труд од д-р за направената грешка. Постои и таква ситуација. Слушам неосновани чудави добиени од матични лекари. Ако отпечатите премногу cranks, може да имате проблеми.

    бездушно
    Учесник

    Мир kardesim oncelikle минатото. Ти си болен ум нема право да се започне првиот презентација тој побара од вас некогаш има постојана деловна единица или извештаи тој е закон. ОВЖССА е болен и се нарекува мене беше тоа што кога ќе излезе извештајот, да побара од адвокат потоа отиде на суд и да победи, тогаш ние не се добие повеќе пари. Но вашата ситуација е многу поинаква, си даваат е трајно оштетување на суштината несреќа во работата несреќи во Германија, висок износ на исплата на надомест на работниците. Тој стравува дека фирмата се обидува да се ослободи од него, бидејќи од вас што мислите. И да одите да се најде и судски добар адвокат, јас помина на несреќа при работа во avukata нога со кои се соочува лекар даде извештаи се случи трајно оштетување и на компанијата да се ослободи од мене на I-известување и несреќа при работа исклучиво за Kündigung напиша курсеви веќе ви помага да се погоди добар убава извештај за надомест на штета, ако е потребно да се најде Aliris итна адвокат Ако може да се дојде до крајот продолжи да ги преземат за работа, 1 2 месеци месеци подоцна овие компании ќе имаат многу шанси да Одра

Се прикажуваат 2 одговори - 1 до 2 (вкупно 2)
  • За да одговорите на оваа тема, мора да бидете најавени.