Дали мислите дека ова е влезната виза или црвено?

ДОБРЕДОЈДОВТЕ НА ФОРУМИТЕ ALMANCAX. СИТЕ ИНФОРМАЦИИ ШТО ГИ БАРАТЕ ЗА ГЕРМАНИЈА И ГЕРМАНСКИОТ ЈАЗИК МОЖЕТЕ ДА ГИ НАЈДЕТЕ НА НАШИТЕ ФОРУМИ.
    SB-8587
    Учесник

    Дали некој имал вакво одбивање? Дали мислите дека ова е пасош или може да биде и одбивање?

    Анталија 88
    Учесник

    Кога аплициравте?

    SB-8587
    Учесник

    23 јануари, но преку Гарант. Значи некој од моето семејство стана гарант и знам кога ќе станеш гарант брзо доаѓа.

    Анталија 88
    Учесник

    Bence vizeniz çıkmıştır… 😉  bazen çabuk çıkabiliyor… 3 haftada çıktığımı biliyorum 😊 hayırlısı olsun inşallah…güzel haberlerinizi bekliyoruz

    SB-8587
    Учесник

    Инс. Тоа е виза. Господ да ја даде оваа среќа на сите.

    во заседа
    Учесник

    Bu zaten normal gelince görüceksin insallah vizemi redmi insallah vizedir

    1963
    Учесник

    bukadar kisa sürede vizenin cikacagini zannetmiyorum ya eksik evraktir yada red sizin basvurunuzun üzerinden bir hafta gecmemis zaten evraklarin yabancilar dairesine ulasmasi 2 hafta sürüyor oyüzden büyük ihtimalle ya eksik evrak yada red eksik evrak durumuna daya yakin ama insallahta vizedir vizeyse gercekten cok sanslisin son zamanlarda kimseye 5 günde vize cikmadi

    Анталија 88
    Учесник

    Инс. Тоа е виза. Господ да ја даде оваа среќа на сите.

    Pardon yaaa… Ben şimdiden şubat sonundayım aklımla… Kusura bakma… Uçarım en azından eksik evraktır da red değildir… 😔 tekrar özür

    SB-8587
    Учесник

    Мислам дека нема да биде издадена визата за толку кратко време.Или недостигаат документи или одбивањето не поминало една недела од вашето барање.Потребни се 2 недели документите да стигнат до канцеларијата за странци, па најверојатно тоа или недостигаат документи или одбивање, блиску е да недостасуваат документи, ама дај боже виза е ако е виза навистина имаш среќа во последно време.виза не е издадена

    Се разбира, каква недела не беше. Пријател, ти го кажав ова.
    Првата апликација на мојата сопруга: 31 октомври 2014 година
    Документи пристигнати во странска полиција: 24 декември 2014 година
    Ме повикува во странска полиција: 17 јануари 2015 година
    Мое поднесување документи+ Гаранција: 23 год
    Вчера се јавив во полицијата на Јапанчила и тие ми кажаа дека сите ваши документи се испратени преку EMAIL и сега е време да почекате. жена 23
    Ако пратил по меил во јануари, денес поминале точно 8 дена.
    Иначе погледни ја веб страната, има некој што може да издаде виза за 3 дена. Ваквите работи се разликуваат од град до град. О, не проверувам дали е виза или не, тоа е добро.

    Се разбира, каква недела не беше. Пријател, ти го кажав ова.
    Првата апликација на мојата сопруга: 31 октомври 2014 година
    Документи пристигнати во странска полиција: 24 декември 2014 година
    Ме повикува во странска полиција: 17 јануари 2015 година
    Мое поднесување документи+ Гаранција: 23 год
    Вчера се јавив во полицијата на Јапанчила и тие ми кажаа дека сите ваши документи се испратени преку EMAIL и сега е време да почекате. жена 23
    Ако пратил по меил во јануари, денес поминале точно 8 дена.
    Иначе погледни ја веб страната, има некој што може да издаде виза за 3 дена. Ваквите работи се разликуваат од град до град. О, не проверувам дали е виза или не, тоа е добро.

    Виза е, со среќа

    SB-8587
    Учесник

    Се јавив на UPS за жена ми да го земе од нивната филијала. Жената рече не, внатре има пасош, достава може да се направи дома, а ние го добивме во 16:XNUMX часот. Ќе ве информирам и вас

    3545
    Учесник

    Здраво пријателе, и жена ми денес дозна дека документите ни пристигнале во Турција, но не знам како да го провериме товарот, многу би бил среќен ако можеш да ми помогнеш, имаше баркод и број под него во конзулатот.Што прави ова? Помогнете ве молам!!

    акман
    Учесник

    Здраво пријателе, и мојата сопруга денеска дозна дека документите ни пристигнале во Турција, но не знам како можеме да го провериме товарот.Би бил многу среќен ако можеш да ми помогнеш.Имаше баркод и број под него на конзулатот Што прави ова? Помогнете ве молам!!

    Треба да ти дадат хартија од UPS-от, од таму можеш да го следиш товарот.

    SB-8587
    Учесник

    Па, визата сега стигна и кај жена ми.
    allaha herkeze nasip etsin

    Минхен
    Учесник

    Аплицирав од Конзулатот во Измир.Ако си го предал пасошот можеш само да се јавиш во домашната карго компанија и да дознаеш дали е испорачан или не.Конзулатот во Измир не работи со UPS.

    1963
    Учесник

    Додека пишувате давате нецелосни информации и се лутите на информациите дадени врз основа на информациите што сте ги дале.Датумот што го дадовте е 23 јануари, кој всушност не е датумот за ваше барање за виза, туку сте го напишале на тој начин и соодветно одговоривме.Вие велите дека сте прочитале дека е издадено,точно е,но веројатно е еден од илјада, ова го знаете, но сеуште не сте запознаени со процесот на виза.Процесот за виза не започнува по одобрување на канцеларијата за странци почнува од закажувањето во конзулат.Таму си отворил друга тема каде што напишал дека визата е издадена за седум дена.Го рушиш моралот на луѓето со овој член.Мој совет ти е да го сменам насловот на статијата.Има друго прашање,луѓето само се обидуваат да ти помогнат,никој нема корист од ова,само се обидуваат да помогнат,нема потреба да се однесуваш куртово за нешто што не го знаеш точно .

Се прикажуваат 15 одговори - 1 до 15 (вкупно 17)
  • За да одговорите на оваа тема, мора да бидете најавени.