Дрога за оние кои велат дека сум депресивен. „Човекот живее што се случува во мозокот“

> Форуми > Cafe almancax > Дрога за оние кои велат дека сум депресивен. „Човекот живее што се случува во мозокот“

ДОБРЕДОЈДОВТЕ НА ФОРУМИТЕ ALMANCAX. СИТЕ ИНФОРМАЦИИ ШТО ГИ БАРАТЕ ЗА ГЕРМАНИЈА И ГЕРМАНСКИОТ ЈАЗИК МОЖЕТЕ ДА ГИ НАЈДЕТЕ НА НАШИТЕ ФОРУМИ.
    ноќ
    посетител
    281068.jpg
    Мозокот е таква моќ ..

    Kafadan geçen her düşüncenin bir talep olduğuna inanıyorum… iyi şey ister güzel şeyler düşünürseniz cevabı aynen öyle gelir ,Ama hep korku ve kuşkuyla yaşarsanız aynen bunları da çağırırsınız.

    Trafik kazasından korkan insanlar hep kazaya uğrarlar. Eğer siz korkuyla yola çıkar ve hep bunu beyninizde kurgulayıp etrafa negatif enerji yayarsanız mutlaka şoföre kaza yaptırırsınız ama arabayı siz kullanıyorsanız ve böyle korkularınız varsa eğer sakın araba kullanmayın…

    Секогаш нешто им се случува на децата на презаштитничките родители, па и некој да фрли камен, ќе дојде.
    sizin çocuğunuzun kafasını bulur o zaman siz şunu düşünürsünüz “onu kollayıp korumasam hep başına olumsuz şeyler geliyor.

    Се прашувам зошто ?

    Зарем ова не звучи како (моето јајце излегува од кокошка или кокошка)?

    Станавме толку несреќно општество што не можеме да си кажуваме добро утро, секогаш зборуваме за негативни настани кога ќе се собереме, се плашиме да кажеме дека сум добро ако некој каже како си, веднаш се жалиме и велиме дека сè е лошо и полошо, зборуваме за нашите болести и смртни случаи. Убавината и уживањето во разговорот со пријателите веќе ги нема.

    Секогаш се жалиме дека нема пари, како секој што ќе праша за тоа ќе ни бара пари.
    Само продолжете, што и да кажете НЕ, продолжете да го уништувате, со постојано жалење и појавување негативно и патетично, сè го нема.
    го промашивте вашиот благослов, и ќе сфатите дека сте ги промашиле пријателите на крајот на толку многу немоќ.

    Луѓето кои секогаш велат дека немаат пари толку многу го промашуваат изобилството од своите пари што еден ден ќе видат дека навистина остануваат без пари, но оваа цел може да биде во задолжителни трошоци што не се на сметка одеднаш, може да има износи што треба да се потрошат за здравјето.

    Луѓето кои велат дека секогаш сум болен, секогаш се болни, без оглед на климатизацијата на мозокот, од која болест и да се плашите и ја нарекувате, тоа ќе ви го донесе кај вас.

    По некое време, Создателот почнува да ги прима овие благослови од Своите слуги кои не знаат да бидат благодарни за дадените благослови.
    Погледнете околу вас, ќе видите многу примери.

    Дојдете кај оние што велат како сте од сега
    Започнете со велејќи дека сум МНОГУ ДОБАР. :)

    Öyle bir toplum olduk ki karşımızdakini yargılamaktan sevmeye zaman bulamıyoruz. ya:)

    Сепак, потребна ни е loveубов на сите возрасти.

    Ако не се нуди loveубов, тоа не е loveубов.

    Без оглед што ви се допаѓа, но имате интензивни чувства на ofубов во вас.

    Кога некому ќе му кажете вашата loveубов и ја засилите со гестови, испраќате толку убава енергија што е од враќањето на неговата среќа кон вас во форма на енергија.
    Позитивното што го добивате нема да го најдете во ништо друго.

    Ако мајка со ново бебе има проблеми или има негативна личност, земете го нејзиното бебе во раце и допрете ја голата кожа кога е најпозитивно.
    Ако сакате вашите бебиња да бидат мирно и здраво бебе, обидете се да ги одгледувате во мирна, мирна и позитивна средина.  
    Обидете се да не го држите во раце кога е лут и да му ја покажете вашата безгранична љубов.
    Бакнувај, мирисај и знај дека овие денови ќе поминат толку брзо и
    знајте дека растат многу брзо.

    Иако некои мајки и татковци многу ги сакаат своите деца, тие не можат да го изразат и покажат тоа.

    Зошто е тоа така?

    Кога ќе го покажеш тоа?
    Зарем не е благодарност и благодарност што на најдобар начин покажуваме loveубов кон овој дар од Бога?

    Мозокот е таква моќ што

    Користејќи ја моќта на мозокот, едно лице може да се парализира или да се самоубие или да го победи својот рак.
    Сè додека може да го услови мозокот.
    Околу 13 милијарди нервни клетки во нашиот мозок
    има Секоја ќелија ослободува околу 7.3 килограми волти енергија.
    Тоа не е можно во пракса, но во теорија се претпоставува дека сите нервни клетки во мозокот истовремено ја ослободуваат својата енергија, се ослободува енергија од околу 350 милиони волти, што е целата електрична потреба на една голема метропола.
    има моќ да се исполнат.
    Сакам да ви кажам за еден инцидент што влезе во медицинските книги,

    “Et taşımaya yarayan soğutuculu bir tren, temizlenmek için bir istasyonda duruyor.
    Работниците започнуваат да ги чистат вагоните, додека едниот работник чисти вагон, другиот работник мисли дека вагонот е празен и ја заклучува вратата однадвор.
    Малку подоцна возот заминува, а една станица подоцна застанува на станица за да купи месо.
    Кога ќе се отвори вратата од вагонот на затворениот работник,
    се чини дека е замрзнат до смрт.
    Но, тие гледаат дека температурата на вагонот не се пренесува во замрзнувачот при нормална температура.
    Но, бидејќи вработениот, кој е затворен, не го знае ова и мисли дека ќе умре со смрзнување, мозокот е подготвен точно за условите за замрзнување,
    donmanın tüm belirtilerek göstererek vücudunu buna uyduruyor.”..

    Затоа, канализирајте го вашиот мозок кон позитивни работи.
    Има некои луѓе, јас секогаш живеам кога зборувам
    Зборувајќи дека ќе живеам уште 1-2 години и често го правам ова
    тие повторуваат и си поставуваат време на смрт.
    Многу се плашам од овој збор, ако го кажат убедливо, го условуваат мозокот на таков начин што всушност умираат кога ќе го кажат.
    Затоа, без разлика колку години имате, секогаш имате цел и соништа за да можете да живеете подолго.
    Луѓето живееја онолку колку што замислуваа.
    Што не е точен збор?

    Вчера заврши. Нема повторување на вчерашниот ден, исто како соништата.
    Утре, не знаеме, добри работи можат да се случат или лоши.

    Но, го знам мојот момент, ногата ми е скршена, ја пишувам оваа статија, но сопругата е со мене, моите деца се живи и затоа сум најсреќната личност на светот и бидејќи не знам за утре, јас ќе го напише овој момент на најдобар, најпријатен и позитивен начин.
    Оценувам.

    Не можам да го отрујам овој момент размислувајќи за иднина што не ја познавам.

    Направете го тоа вака и поделете го животот со 3, под услов да не го мешате.

    Dün, bugün,yarın diye…

    Сакаме ненадејни стресови.

    Бидејќи во ненадеен стрес, адренокортикотропниот хормон (АЦТХ) се зголемува во телото и меморијата, перцепцијата и енергијата стануваат супер.

    Значи, овој хормон е осигурување на организмот од стрес.

    Но, ако го претворите овој стрес во маѓепсан круг, односно ако постојано го поставувате во вашиот мозок, ако секогаш размислувате за тоа, сите позитивни работи што ќе дојдат ќе се вратат назад.

    Со други зборови, заборавеност, загуба на енергија, неподготвеност, мигрена, гастроинтестинални поплаки, несоница, тумори на мозокот, флуктуации на крвниот притисок, вкочанетост во различни делови на телото, несреќа, дури и депресија, срце
    Подготвувате терен за поплаки и рак.

    Зошто би ги виделе овие сами?

    Доволно е да бидете паметни, контролирани и позитивни.

    Ако сте биле под голем стрес, најдете си хоби, па расчистете го умот.

    Бидете канализирани на други работни места, така што стресот е помалку ефикасен или се занимава со работи што ги сакате и ве прави среќни.

    Ако не можете да ги направите овие, молете се, мистичниот ефект што го создаваат молитвите врз луѓето ги прави позитивни.

    Ben evde sokakta bile hep iyilik diler ve hayır için dua ederim… :angel:

    Благодарам проф. Јилдиз Батирбајгил

    АТААН2
    Учесник

    Бен ЈАС СУМ МНОГУ ДОБАР Diyerek Baslayim O Zaman Sayin Gece, Tesekkürler Ellerinize Saglik, Harika Bir Paylasim alkis:) alkis:) alkis:)

    ноќ2
    Учесник

    плескаат:) плескаат:) плескаат :)

    маслиново
    Учесник

    Бен ЈАС СУМ МНОГУ ДОБАР

    …мистерија…
    Учесник

    ben böyle bi kitap okumuştum ve bir süre işe yaradı ama ondan sonra ben uygulamayınca etkisini kaybetti yinede denicem denemekten vazgeçmicem… alkis:) ablacım sen süpersin teşekkürler bu güzel paylaşımın için… :-*

    ЉУБОВ-40
    Учесник

    добро добро :)

    …мистерија…
    Учесник

    tam senlik sevgicim bu… alkis:) (sen iyi ol sonsuza kadar… :-* )

    hay Allah razi olsun bize iyi yönde düsündürdügünüz icin.emeginize saglik.cokkk mutluyum.sukurler olsun Rabbime.cok iyi olucam.

    ноќ2
    Учесник

    океј :) океј :) океј :)

    ноќ2
    Учесник

    Бен ЈАС СУМ МНОГУ ДОБАР Diyerek Baslayim O Zaman Sayin Gece, Tesekkürler Ellerinize Saglik, Harika Bir Paylasim alkis:) alkis:) alkis:)

    Bende yarin öyle basliycam güne ;)
    Sanirim arada bu yaziyi okumaliyim okey:)

    ноќ2
    Учесник

    Го одржав зборот, ;)
    Бен Јас сум многу добро diyerek basladim güne alkis:)

    …мистерија…
    Учесник

    плескаат :) плескаат :)

    ноќ2
    Учесник
    Вчера заврши. Нема повторување на вчерашниот ден, исто како соништата.
    Утре, не знаеме, добри работи можат да се случат или лоши.

    Но, го знам мојот момент, ногата ми е скршена, ја пишувам оваа статија, но сопругата е со мене, моите деца се живи и затоа сум најсреќната личност на светот и бидејќи не знам за утре, јас ќе го напише овој момент на најдобар, најпријатен и позитивен начин.
    Оценувам.

    плескаат:) плескаат:) плескаат :)

    …мистерија…
    Учесник

    плескаат :) плескаат :)

    ноќ2
    Учесник
    Дојдете кај оние што велат како сте од сега
    Започнете со велејќи дека сум МНОГУ ДОБАР.

    плескаат:) плескаат:) плескаат :)

    …мистерија…
    Учесник

    yok ben ÇOK İYİYİM demesem… :haha: “Süperim” kesmez mi?? kur;) ;D

Се прикажуваат 15 одговори - 1 до 15 (вкупно 19)
  • За да одговорите на оваа тема, мора да бидете најавени.