Германски курс за ILM и Институтот Гете

ДОБРЕДОЈДОВТЕ НА ФОРУМИТЕ ALMANCAX. СИТЕ ИНФОРМАЦИИ ШТО ГИ БАРАТЕ ЗА ГЕРМАНИЈА И ГЕРМАНСКИОТ ЈАЗИК МОЖЕТЕ ДА ГИ НАЈДЕТЕ НА НАШИТЕ ФОРУМИ.
    гуру
    Учесник

    Здраво пријатели,

    Барав на форумот, но единственото нешто што можев да најдам за курсевите во Истанбул беше netalmanca.com.

    Ние бараме курс по германски А1 во Истанбул за мојата сопруга. Кога се јавив во институтот Гете, тие ми рекоа дека се испитниот центар на центарот за јазици во Истанбул. Сепак, многу курсеви на Интернет велат дека се вклучени во испитот. Очигледно има арамии во овој бизнис.

    Мораме да го елиминираме Геце бидејќи нема курсеви за викенд.
    Има ли некој што е задоволен од Истанбулскиот јазичен центар?

    tesekkurler

    fuk_xnumx
    Учесник

    Постојат многу точни институции кои држат предавања сега, но институцијата што го полага испитот е 4 гута, телч, осд и тесдаф, една од нив е што не полагате таму откако ќе полагате курс за Неталман или друг курс или нема институција што сте ја посетиле на овој испит. Институцијата што полага испити, односно ги подготвува испитите, е еден од овие 4 курсеви затоа што Германија ги прифаќа дипломите земени од овие 4 имиња како валидни, ако имате време да ја завршите својата работа, или самостојно да студирате или одете на местата што одржуваат часови за испитот А1, но само А1 нема да биде општ германски

    гуру
    Учесник

    Мојата сопруга ја заврши втората недела во Истанбулскиот јазичен центар и сега е презадоволна. Значи, ако некој сака да оди, можам да го препорачам Bakırköy.

    netalman од
    Учесник

    СО СРЕЌА НА Г-ѓа ASİYE, НО ВИЕ СЕ УШТЕ БАРАТЕ КУРСЕВИ И ДОБИВАТЕ ИНФОРМАЦИИ!

    гуру
    Учесник

    Не разбирам која е г-ѓа Асије? Комедија, ти си сериозно комедија

    netalman од
    Учесник

    :) :) :)

    гуру
    Учесник

    Мислиш дека научи нешто сега? Немам работа, се пријавив на курсот, но се занимавам со тебе.
    Тоа е тоа. Зборуваш глупости. Фала му на Бога, моето име не е Асије затоа што ако го искористиш моето име овде, би можел да напишам полоши работи!

Се прикажуваат 6 одговори - 1 до 6 (вкупно 6)
  • За да одговорите на оваа тема, мора да бидете најавени.