Одам од Германија во Холандија

> Форуми > Општ оддел за Германија и други европски земји > Одам од Германија во Холандија

ДОБРЕДОЈДОВТЕ НА ФОРУМИТЕ ALMANCAX. СИТЕ ИНФОРМАЦИИ ШТО ГИ БАРАТЕ ЗА ГЕРМАНИЈА И ГЕРМАНСКИОТ ЈАЗИК МОЖЕТЕ ДА ГИ НАЈДЕТЕ НА НАШИТЕ ФОРУМИ.
    firarisevdamxnumx
    Учесник

    Здраво Форум Алманкс
    Arkadaşlarim…

    Како прво, нека дојде работната сила на сите ..
    Јас сум горд на мојот Господ ..
    Не грижи се за тагата ..
    Сакам да ти кажам неколку зборови.
    Ви благодарам ..

    Дојдов во Германија во 2010 година преку брак.
    Мојата состојба не беше ниту лоша ниту добра во Тр, ме печеа во моето масло.
    Велхасил
    Мојот брак се разви брзо ...
    Gelir gelmez kursa başladim az bucuk alt yapiya sahiptim.Okulda da,zorunlu yabanci dilim almancaydi.. dance:)
    Јас не бев некој што многу присуствуваше на часовите ..

    каква мудрост дојдов во Германија ..

    Оставив 9 години зад мене овој март со сладок вкус. Бев во брак 3 години. Немаше дете, имав среќа во тоа училиште. Видов колку тешко се бореа моите пријатели околу мене. Многу е важно да воспитам син.
    Ја добив мојата тивка сесија ..
    Herhangibi bir sabikamda yok cok sukur..Bu zamana kadar hayatta kalabildim.Asil film şimdi başliyor :cryla: halayy:) halayy:)
    Мојот братучед отвори ресторан во Холандија, најпрво беше мал ресторан ... поточно, семејството трча со сопругата и братучедите.
    Тие ја проширија продавницата по барање на клиентите.
    И се зборува за мојот сервисен персонал, што го сторив со задоволство, не сакам да се фалам, но јас ја работам својата работа чиста ..
    Сега, ако тоа се случи на крајот од оваа церемонија, ќе бидам префрлен од Германија во Холандија
    Мојот Господ знае најубаво од сите ..
    Што и да направи Мавлана е добро дело ..

    Работев 6 години со целосно осигурување.Една од водечките компании во Германија ..
    Мислам на пензиски фонд или нешто слично ..

    Само сакав да го споделам ова ..
    Има пријатели од Германија до Холандија. Би сакал да научам за нивните искуства ..
    Со љубов..
    Благодарам ..
    (Bilmem gereken birsey varsa bu konuda tecrube sahibi arkadaslardan dilegim..bunuda unutmaaa yapmayi…ihmal etme..onemli bildigi konulari paylasilmasini rica ediyorum)
    EyvAllah byby:)

    на almanyafatih
    Учесник

    Тоа е ирелевантно од оваа тема, но дали вашиот сопружник беше турски или германски?

Се прикажува 1 одговор (вкупно 1)
  • За да одговорите на оваа тема, мора да бидете најавени.