Die Blätter der Niederwerfung (As-Sahifat-us-Sadschadijya) – 41

> Форуми > Германски стихови, сура, хадити > Die Blätter der Niederwerfung (As-Sahifat-us-Sadschadijya) – 41

ДОБРЕДОЈДОВТЕ НА ФОРУМИТЕ ALMANCAX. СИТЕ ИНФОРМАЦИИ ШТО ГИ БАРАТЕ ЗА ГЕРМАНИЈА И ГЕРМАНСКИОТ ЈАЗИК МОЖЕТЕ ДА ГИ НАЈДЕТЕ НА НАШИТЕ ФОРУМИ.
    3,14
    Учесник

    Sahifat-ул-Sadschadiyy A
    Aussprache: sahiifat-ulsadschdschaadiyya
    арапски: الصحيفة السجادية
    персиски: صحیفه سجادیه
    englisch: Sahifa al-Sajjadiyya

    Повеќе за темата:
    Sahifat-ул-Sadschadiyy A

    Die Blätter der Niederwerfung
    (Како-Sahifat-САД-Sadschadiyy А)

    Имам Заин-ул-Абидин (а.)

    41. Eines seiner Bittgebete für Bedeckung und Schutz

    Мухаммед и Сен Семејство и Бериот Мир во Бетон од Дејнер Ехрунг. Leite mich zu den Quellen Deiner Gnade. Добие миш во Мите Деинес Парадизес. Kennzeichne mich nicht durch Zurückweisung Deinerseits. Ве молиме внесете го името на страницата подолу. За да бидеме свесни за тоа, ние требаше да го направиме тоа. Rechne mit mir nicht ab über das, беше ich erwirkt habe. Lasse mein Geheimnis nicht hervortreten. Едноставно не ми се допаѓа. Не можам да најдам ништо во врска со тоа што го правам во Германија. Најави се со Facebook за да ја видите сите права задржани. Повторно, за да се направи, да се преселат во близина на мојот сопруг. Бедке во ирнен, беше мир беи Dir Schande bringt. Еве мејн Ранг од Deine Zufriedenheit. Изберете број на ѕвезди. Reihe mich unter die Leute der Rechten. Orientiere mich zu den Wegen der Gesicherten. Lasse mich unter der Schar der Gewinner sein. Kultiviere die Sitzungen der Rechtschaffenen durch mich. Амин, гер дер Велтен.

  • За да одговорите на оваа тема, мора да бидете најавени.