Препорака за апликација за возачка дозвола

ДОБРЕДОЈДОВТЕ НА ФОРУМИТЕ ALMANCAX. СИТЕ ИНФОРМАЦИИ ШТО ГИ БАРАТЕ ЗА ГЕРМАНИЈА И ГЕРМАНСКИОТ ЈАЗИК МОЖЕТЕ ДА ГИ НАЈДЕТЕ НА НАШИТЕ ФОРУМИ.
    eyupcy
    Учесник

    Пријатели, студиското ЦД и апликацијата на Фахршуле беа 80 евра. Вработената рече: „Ни јас не го купив нашето“. Можете ли да препорачате апликација што може да се преземе од Google Play? Може и да се плати. Се додека тоа е нешто пристојно. Нека биде турско. Барам и не можам да го најдам. Благодарам

    amedxnumx
    Учесник

    Имам Fahrschulcard, можам само да ја положам, благодарение на оваа апликација, ја добив за една недела без да одам на часови.

    Fahrschüler – FAHRSCHULCARD

    Ама ова не може секој да го добие, само договорените лиценци може да го добијат, ако не најдеш договорен носител на лиценца прати ми пм.

    kncin е
    Учесник

    Пријателе ако уште бараш апликација имаме, пишав на форумот купив возачка, платив пари, па му дадов на друга другарка од форумов за да не оди на џабе, мислам дека пријателот му возвратил, ако сакаш пиши ми приватно, ќе ти ја пратам информацијата, не фрлај пари.се најавува.

    muhendus
    Учесник

    Пријателе ако уште бараш апликација имаме, пишав на форумот купив возачка, платив пари, па му дадов на друга другарка од форумов за да не оди на џабе, мислам дека пријателот му возвратил, ако сакаш пиши ми приватно, ќе ти ја пратам информацијата, не фрлај пари.се најавува.

    Здраво господине, ако апликацијата за возачка дозвола сè уште работи, можете ли да ги споделите нејзините информации со мене?

    Ви благодарам многу, имајте убав ден. :)

    маченик
    Учесник

    Фала, Господ нека им помогне на тие што чекаат виза... Брат Близнаци, бараа само документи меѓу кои и дека е германски државјанин, не бараа плата ни куќен договор, жена ми даде што се бараше, а визата пристигна 13 дена подоцна, визата може да ви се издаде во рок од 10 дена... Пријатели, извинете, напишав на погрешно место, не можам да го избришам тоа што го напишав исто така :-

    mteexnumx
    Учесник

    Го положив испитот со апликацијата на Adac и ја добив лиценцата.

    Сезаибал
    Учесник

    Здраво, дали некој има информации за апликацијата за германска возачка дозвола, би ми била благодарна ако може да помогнете, благодарам однапред

Се прикажуваат 6 одговори - 1 до 6 (вкупно 6)
  • За да одговорите на оваа тема, мора да бидете најавени.