Работејќи одделно од нејзиниот сопруг

> Форуми > Деловен и работен век во Германија > Работејќи одделно од нејзиниот сопруг

ДОБРЕДОЈДОВТЕ НА ФОРУМИТЕ ALMANCAX. СИТЕ ИНФОРМАЦИИ ШТО ГИ БАРАТЕ ЗА ГЕРМАНИЈА И ГЕРМАНСКИОТ ЈАЗИК МОЖЕТЕ ДА ГИ НАЈДЕТЕ НА НАШИТЕ ФОРУМИ.
    DERDEST35
    Учесник

    Најпрво здраво на сите. Пред да ја прочитате мојата статија, ве молам да се исчистите од вашите предрасуди и да не ме навредувате или вознемирувате...

    Како прво, мојата возраст е многу мала и се засолнив во Германија без да знам што значи да се биде азил. Сепак, би сакал да истакнам дека во ниедна смисла не ја оцрнував нашата земја, не ја оцрнував, па дури и не кажував реченица во социјално-економско-политичка смисла.

    Тогаш брак направи еден месец пред тоа. Сите корисни и познавања пријатели кои го читаат моето пишување молам ме прашате за излез.
    Мојата девојка е германски и аускулинг. Не сакам да живеам тука, постојат две улици меѓу нашата куќа и куќата на татко ми. Тој не работи и коцка. Тој се обидува да ме искористи, и тој е подложен на психолошки притисок. Како и мојот партнер, исто така, го препознав, решивме да се преселиме во друг град како заедничка одлука. Но, неговата ausbildung да се спречи тоа. Моето прашање е дали мора да добијам дозвола да работам од каде и да најдам работа во град во друга држава? Каде можам да добијам и да дозволам ако треба? Ако не е потребна дозвола, дали е ова проблем во однос на сесијата? Кога ќе заврши мојата сопруга, таа ќе биде таму. Ви благодариме за вашето драгоцено време.

    fuk_xnumx
    Учесник

    Ми треба да побарате од канцеларијата на странци, но не мислам дека тоа ќе биде проблем. но не ја барав точноста на некој азилски статус, како што слушнав за информациите пред градот да се промени.

    DERDEST35
    Учесник

    Ми треба да побарате од канцеларијата на странци, но не мислам дека тоа ќе биде проблем. но не ја барав точноста на некој азилски статус, како што слушнав за информациите пред градот да се промени.

    Ви благодариме многу за вашиот вреден коментар. Се надевам дека нема да прават проблеми...

    бездушно
    Учесник

    Честитки низ кои поминував низ патеките што ќе дадам јасен одговор. Авантура без повик не можете да го направите она што го рече. Тоа е долго време, не можам да ви кажам вашите детали. Јас реков. Пребарување авантура

    DERDEST35
    Учесник

    Честитки низ кои поминував низ патеките што ќе дадам јасен одговор. Авантура без повик не можете да го направите она што го рече. Тоа е долго време, не можам да ви кажам вашите детали. Јас реков. Пребарување авантура

    Здраво, Ви благодарам многу за вашиот вреден коментар. Мојата цел не беше да барам авантура. Единствено што сакам е да имам мирен дом и среќен брак.

Се прикажуваат 4 одговори - 1 до 4 (вкупно 4)
  • За да одговорите на оваа тема, мора да бидете најавени.