Дали некој во Истанбул сака да научи германски и да го положи испитот A1 во еден момент?

< Форуми < Заеднички германски и германски A1 семејни комбинирани курсеви < Дали некој во Истанбул сака да научи германски и да го положи испитот A1 во еден момент?

ДОБРЕДОЈДОВТЕ НА ФОРУМИТЕ ALMANCAX. СИТЕ ИНФОРМАЦИИ ШТО ГИ БАРАТЕ ЗА ГЕРМАНИЈА И ГЕРМАНСКИОТ ЈАЗИК МОЖЕТЕ ДА ГИ НАЈДЕТЕ НА НАШИТЕ ФОРУМИ.
    memduh
    Учесник

    Здраво момци, ова е Мемдух ГОНГÖР.

    Живеам во областа Бејликдузу во Истанбул. Се запознав со Елиф Хоча пред 2 месеци преку Алманкакс. Интервјуирав со многу курсеви, но ниту еден од нив не изгледаше искрен. Неговите успеси веќе објаснуваат колку е едноставно образованието што го обезбедува. По долги дискусии, почнав да земам лекции од г-ѓа Елиф и го полагав испитот А23 на 2011 декември 1 година. Резултатите дојдоа вчера и пред 2 месеци, иако не знаев ни неколку зборови германски, успеав да добијам 74 поени на еден испит. Наставничката Елиф дава толку добра лекција што е незаборавна, и има многу добри ресурси и податоци. Во истата насока, тој обезбедува целосно дидактичко образование, а не учење на памет. Растојанието помеѓу мојот дом и местото каде што земав часови е 2,5 - 3 часа, а секој пат патував со јавен превоз по 6 часа повратен пат. Реков ДА БИДЕ ДОЛГ ПАТОТ АКО ВРЕМЕТО ЌЕ ПОДОЛГИ и дефинитивно го направив како што треба. БЛАГОДАРАМ НАСТАВНИК, БЛАГОДАРАМ ГЕРМАНЦИ... Тие што бараат курс во Истанбул, не лутаат залудно, учителка Елиф, има само еден воспитувач на оваа тема и јас не познавам друг едукатор.

    ВИЗУЕЛНИОТ ДОКУМЕНТ ДОКАЗИ СЕ Подолу. (Тоа беше мојот прв испит и верувајте ми, бев многу вознемирен, немав претходно обука. Благодарение на мојата учителка Елиф, мојот страв исчезна и успеав. Тоа не беше само наставничка, туку и сестра наша.
    ЕДНИКОВ ПОСЛЕДЕН ЦЕЛ ХИТ ,,,,,

    a1.jpg

    mutim2
    Учесник

    Се прави солидна реклама за елиф хока :)

    memduh
    Учесник

    Не е реклама брат верувај факти се пишуваат. Добив обука лично од него. Господ да биде задоволен од мојата учителка и сестра ми, не ги штедам моите молитви, особено на денот на испитот, имаше многу луѓе кои полагаа курсеви од големи институции и по трет пат. Речиси останавме со професори во споредба со оние кои тврдат дека го добиле најдоброто образование....

    mutim2
    Учесник

    Вистина е пријателе колку си среќен...се надевам дека секогаш ќе сретнеш убави луѓе според твоето срце..

    netalman од
    Учесник

    Здраво,

    Не можев да одолеам затоа што ми се пренесе името, сакав да напишам. :) Наместо од моето рекламирање, овие пријатели кои доаѓаат се обидуваат да му се заблагодарат на алманкакс на овој начин затоа што доаѓаат од алманкакс и - секој што живее знае - овој период е навистина многу тежок и проблематичен период и луѓето можат да ја разберат бојата на работата само откако ќе полагаат курс и полагаат испит. Тие само се обидуваат да си помагаат едни на други, за да не паднат погрешно.

    Мислам дека ако има некој на кој треба да му се заблагодари тука, тоа се функционерите на Германакс, тие беа со нас целосно заради Бога, без да бараат никаква корист од никого, вклучително и од мене. Навистина немаше многу што направив, само ја извршив мојата должност. Ова е точното. Ова е платформа каде сите, наставници и студенти, можат да имаат корист и да си помагаат. Господ да ги благослови сите што придонеле. Поздрав и поздрав…

    mutim2
    Учесник

    Здраво,

    Не можев да одолеам затоа што ми се пренесе името, сакав да напишам. :) Наместо од моето рекламирање, овие пријатели кои доаѓаат се обидуваат да му се заблагодарат на алманкакс на овој начин затоа што доаѓаат од алманкакс и - секој што живее знае - овој период е навистина многу тежок и проблематичен период и луѓето можат да ја разберат бојата на работата само откако ќе полагаат курс и полагаат испит. Тие само се обидуваат да си помагаат едни на други, за да не паднат погрешно.

    Мислам дека ако има некој на кој треба да му се заблагодари тука, тоа се функционерите на Германакс, тие беа со нас целосно заради Бога, без да бараат никаква корист од никого, вклучително и од мене. Навистина немаше многу што направив, само ја извршив мојата должност. Ова е точното. Ова е платформа каде сите, наставници и студенти, можат да имаат корист и да си помагаат. Господ да ги благослови сите што придонеле. Поздрав и поздрав…

    Благодарение на ова, научивме кој сте во нашата учителка Елиф, ви посакувам успех ..

    netalman од
    Учесник

    Danke schön.  :)  Бог да ве благослови.

    fotoademxnumx
    Учесник

    Наставничка Елиф, мило ми е што дојдов кај вас благодарение на оваа страница и имав задоволство да ја положам во еден момент, иако не знам никаков германски, Господ да ве благослови и германскиот. Мило ми е што препорачувам мојата учителка Елиф, која им ја препорачав на другите пријатели овде и која сама успеав на курсот во еден чекор, и финансиски и духовно.

      датум на испит 01.20.2012 година
        резултат: 83
    Со почит до Адам Демир

    гуру
    Учесник

    Како дојде успешно да го завршиме курсот за 4 недели? Извинете, но дури и на вашата веб-страница не пишува каде е курсот. не сте сигурни.целосно рекламирање.

    netalman од
    Учесник

    ДОКАУВАМЕ СО СЕРТИФИКАТИТЕ КОИ ИМАМЕ РЕБОТНИ ЗА ГОДИНИТЕ, ВИСОКИТЕ ОЦЕНКИ ПОДАВАНИ НА ИСПИТ, И НЕМА УЧЕНИЦИ Останати на испитот.

    ОДНЕСЕТЕ не да ги пишуваме нашите причини што не се пронајдени само ние РЕГИОН, СИТЕ ТУРЦИЈА 'НЕ СЕ НАШАТЕ.

    АКО ДА НЕ ДОЈДЕ ВАС ВАС, МО CЕ ДА НЕ ПОСТАВИТЕ ВО ОВЛАСТИТЕ НА САЈТЕТОТ ВО КОЕ СЕ ТУКА - ГЕРМАНИЈА!

    МухажеМ
    Учесник

    Како дојде успешно да го завршиме курсот за 4 недели? Извинете, но дури и на вашата веб-страница не пишува каде е курсот. не сте сигурни.целосно рекламирање.

    Од статистиката евидентно е дека нема ниту еден студент кој досега паднал на А1 испит.

    гуру
    Учесник

    Ако сме логични, никаде во светот не може да се даде 100% гаранција за успех. Како секој приправник го полага испитот? Сè уште нема ни адреса дадена на веб-страницата. Пишува превоз со едно возило, но наведеното место е Göztepe. се прашувам како да стигнам =)

    dielosch
    Учесник

    Каде е администраторот Мухарем? Можете ли да дадете информации за овој курс?

    МухажеМ
    Учесник

    Ако сме логични, никаде во светот не може да се даде 100% гаранција за успех. Како секој приправник го полага испитот? Сè уште нема ни адреса дадена на веб-страницата. Пишува превоз со едно возило, но наведеното место е Göztepe. се прашувам како да стигнам =)

    Дадена е стопроцентна гаранција за успех, стапката на успех е очигледна. Коментарите се очигледни.
    Од вас зависи дали ќе добиете репутација или не.

    МухажеМ
    Учесник

    Каде е администраторот Мухарем? Можете ли да дадете информации за овој курс?

    Здраво диелош, отсуствувавте подолго време, добредојдовте на форумот. :)
    Курсот по германски јазик во Истанбул и припаѓа на нашата наставничка Елиф, една од инструкторките за алманкакс, и има многу висока стапка на успех. :)

    гуру
    Учесник

    Мислам дека оваа страница има договор со Елиф дама, не разбирам повеќе. Јас веќе се сретнав со Елиф дама во петокот. Вашата веб-страница беше во сосема друга состојба само во петокот. Зошто треба да повикам на деталната патека. Самата дама Устеıик Елиф по телефон рече дека имам канцеларија. Се јавив во институтот Гете, ниту тие знаат такво место. Значи, јас не зборувам за истражување што јас

Се прикажуваат 15 одговори - 1 до 15 (вкупно 20)
  • За да одговорите на оваа тема, мора да бидете најавени.