Се јавувам од Германија во Турција или компанија на предмети за домаќинството, кој е силно препорачуваме да Ние ќе имате?

> Форуми > Општ оддел за Германија и други европски земји > Се јавувам од Германија во Турција или компанија на предмети за домаќинството, кој е силно препорачуваме да Ние ќе имате?

ДОБРЕДОЈДОВТЕ НА ФОРУМИТЕ ALMANCAX. СИТЕ ИНФОРМАЦИИ ШТО ГИ БАРАТЕ ЗА ГЕРМАНИЈА И ГЕРМАНСКИОТ ЈАЗИК МОЖЕТЕ ДА ГИ НАЈДЕТЕ НА НАШИТЕ ФОРУМИ.
    kadirxnumx
    Учесник

    Здраво пријатели, можам да се потпрам на соодветна цена може да се дојде до таа бројка сагламсина сака да ги донесе своите апарати за домаќинство од германија или компании што ги знаете туркиеде би транспорт?

    nesnil
    Учесник

    Со нетрпение очекувам да не извести дали некој знае

    kadirxnumx
    Учесник

    Истражував и ми ги пресметуваат трошоците за кубик, а многу фирми не даваат гаранција за стоката што ја носат, а артиклите што ги купувате и превозот + данок се наплатуваат на истата сметка, па се откажав и го купив од тука Јас лично не го препорачувам.

    sheyma
    Учесник

    Дали сте нашол компанија или сеуште го барате? Ги донесов моите работи преку една компанија во Истанбул. Ако ви треба, можам да ги мешам датотеките и да најдам адреса и губење на компанијата.
    Ако вашите работи не се многу важни, не се обидувајте да ги доведете до мене. Ако можете да го продадете, купете го тука и ќе добиете нешто повеќе соодветно овде. Сепак, износот на пари за да го вратите пребарувањето тука за да ја откриете вашата сметка според него, велам.

    к.угуз
    Учесник

    Здраво. Реков, ако сеуште барате. Јас се преселив од пред два месеца со компанија која ја купи меѓународниот домашен превоз беше многу задоволен. ќе ви препорачаме исто така. Ја поправив врската подолу.

Се прикажуваат 4 одговори - 1 до 4 (вкупно 4)
  • За да одговорите на оваа тема, мора да бидете најавени.